Доступність посилання

ТОП новини

Давоський форум відкриє Путін, а Пінчук збере там Клінтона і Блера


Тут проходитиме Давоський форум.

Прага – Сьогодні в швейцарському місті Давос відкривається щорічний Всесвітній економічний форум. Головна тема зібрання – пошуки виходу зі світової фінансової та економічної кризи. Вперше давоський форум відкриє російський прем’єр Володимир Путін.

Замість чорної ікри та омарів, частину гостей у Давосі цього року будуть пригощати бутербродами з шинкою і сиром, повідомляє швейцарська преса. Низка міжнародних компаній вирішила обмежити бюджет на прийоми і кількість учасників своїх делегацій на форумі. Це відлуння світової економічної кризи, в результаті якої мільйони людей у світі втрачають роботу і бачать, як тануть їхні заощадження.

Виконавчий директор і засновник Давоського форуму Клаус Шваб каже, що для виходу зі світової кризи дуже важливо координувати зусилля: «Головний виклик для нас – створити голос солідарності, голос єдності. Тому що це перша справжня глобальна криза. А якщо ми хочемо з неї вийти, то маємо за це братися координовано».

Об’єдання зусиль також допоможе подолати кризу й в Україні, переконаний відомий економіст, президент швейцарського фонду «Відродження» Богдан Гаврилишин. Він радить Україні не лякати інвесторів внутрішньоукраїнськими політичними чварами.

«Це те, чого я найбільше боюся. Вони вже так звикли до того, що не тільки в Україні, а й поза Україною (сваряться). Ющенко з Тимошенко, в конфлікті є і Верховна Рада і голова Національного банку», – зауважує Богдан Гаврилишин.

Він каже Радіо Свобода, що в інтересах України переконати світовий бізнес, що українські політики зможуть швидко домовитися про шляхи виходу з економічної кризи, бо тоді до країни прийдуть додаткові інвестиції з-за кордону.

Скромна участь американців, зате з прем’єрами Росії та Китаю

Першим до гостей економічного форуму в Швейцарії звернеться прем’єр Росії Володимир Путін. У Давосі також очікують прем’єра Китаю Вена Джібао та його колег з Німеччини та Великої Британії – Анґелу Меркель та Ґордона Брауна. Усього в списку гостей – близько 40 світових лідерів.

Білий Дім посилає до Давоса радника нового президента Валері Жаретт. Раніше заявлені міністр фінансів Тімоті Ґейтнер та головний економічний радник президента США Лоренс Саммерз залишаться у Вашингтоні.

Скромна участь американців може ще більше посилити сумну цьогорічну атмосферу у Давосі, адже довіра до світового капіталізму підірвана. «Під час кризи ми навчилися, що треба більше дбати про прозорість і підзвітність. Треба відновлювати довіру інвесторів, яка втрачена», – визнає один з учасників форуму Дункан Нідерар, що працює на американському фондовому ринку.

Пінчук говоритиме про благодійність


Традиційним учасником давоських зустрічах є один із найбагатших українських підприємців Віктор Пінчук. Цього року він влаштовує круглий стіл на тему благодійсності в часи фінансової кризи. У четвер, 29 січня, там мають виступати колишні лідери Сполучених Штатів та Великобританії Білл Клінтон і Тоні Блер, а також лауреат Нобелівської премії миру 2006 року Мухамед Юнус.

Модератором дискусії буде бізнес-редактор журналу «Економіст» Метью Бішоп, який є співавтором книги «Філантрокапіталізм».

Економічні негаразди не повинні відволікати увагу світу від інших гарячих проблем, таких як продовольча криза і захист людей від кліматичних змін, уважає колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Його виступ на цю тему також заплановано у Давосі.

Світовий економічний форму триватиме у Швейцарії протягом п’яти днів.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG