Доступність посилання

Італія повертає українські твори мистецтва й очікує на взаємність


Київ – Україна й Італія розпочали спільну кампанію зі збереження й повернення на батьківщину культурно-історичних цінностей. Про це заявили посол Італії П’єтро Доннічі та заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан на круглому столі, який відбувся у Київському музеї мистецтв Богдана та Варвари Ханенків.

Україна зовсім не випадково об’єднала зусилля у цьому проекті саме з Італією. Це перша країна світу, яка створила спеціальний підрозділ для повернення незаконно вивезених за кордон творів мистецтва – Службу Карабінерів із охорони культурних цінностей. Заснована у 1969 році, ця Служба повернула на батьківщину тисячі унікальних творів, і на сьогодні є зразком для наслідування інших держав.
Посол Італії в Україні П’єтро Доннічі зазначив: «Ми охоче ділимося своїм досвідом із Україною. Так, нещодавно карабінери виконали величезну роботу: переконали п’ять провідних музеїв США повернути до Італії 67 незаконно вивезених із неї зразків мистецтва давніх етрусків. Італія – бідна країна, найбільше наше надбання – історія та культура, національна ідентичність. Саме тому держава так активно займається їх збереженням. Водночас, Служба карабінерів повертає і незаконно ввезені до Італії здобутки інших культур».

Іноземці приємно здивовані тим, як в Україні бережуть твори їхніх митців

На підтвердження своїх слів італійський посол продемонстрував три старовинні прикраси часів Київської Русі та скіфо-сарматської доби, знайдені археологами в Україні та контрабандним шляхом вивезені до Італії. Карабінери вилучили їх і передали міністерству культури і туризму України.
Заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан сподівається, що співпраця з Італією продовжиться. «Буде підписано угоду про співпрацю між міністерствами культури і туризму України та Італійської республіки, один з головних її пунктів – збереження культурних надбань. Уряд Італії приділяє велику увагу співпраці з нашими державними установами у плані обміну культурними цінностями та збереження пам’яток архітектури», – зазначив заступник міністра.
Ілюстрацією до круглого столу стали виставлені у Музеї Ханенків, віднайдені в архівах Льівівської галереї мистецтв, сім шедеврів венеціанця Франческо Гварді, одного з основоположників жанру «ведута». Він, за словами мистецтвознавців, на століття випередив розвиток живопису, працюючи в напрямку імпресіонізму у 18 столітті.
Посол Італії в Україні П’єтро Доннічі високо оцінив роботу українських музейних працівників, які зберегли роботи італійських майстрів у ідеальному стані. На сьогодні про передачу картин Франческо Гварді в Італію не йдеться: вони не лише залишаться в Україні, але й будуть і далі доступні для ознайомлення.
(Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG