Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 23:11

Італія повертає українські твори мистецтва й очікує на взаємність


Київ – Україна й Італія розпочали спільну кампанію зі збереження й повернення на батьківщину культурно-історичних цінностей. Про це заявили посол Італії П’єтро Доннічі та заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан на круглому столі, який відбувся у Київському музеї мистецтв Богдана та Варвари Ханенків.

Україна зовсім не випадково об’єднала зусилля у цьому проекті саме з Італією. Це перша країна світу, яка створила спеціальний підрозділ для повернення незаконно вивезених за кордон творів мистецтва – Службу Карабінерів із охорони культурних цінностей. Заснована у 1969 році, ця Служба повернула на батьківщину тисячі унікальних творів, і на сьогодні є зразком для наслідування інших держав.
Посол Італії в Україні П’єтро Доннічі зазначив: «Ми охоче ділимося своїм досвідом із Україною. Так, нещодавно карабінери виконали величезну роботу: переконали п’ять провідних музеїв США повернути до Італії 67 незаконно вивезених із неї зразків мистецтва давніх етрусків. Італія – бідна країна, найбільше наше надбання – історія та культура, національна ідентичність. Саме тому держава так активно займається їх збереженням. Водночас, Служба карабінерів повертає і незаконно ввезені до Італії здобутки інших культур».

Іноземці приємно здивовані тим, як в Україні бережуть твори їхніх митців

На підтвердження своїх слів італійський посол продемонстрував три старовинні прикраси часів Київської Русі та скіфо-сарматської доби, знайдені археологами в Україні та контрабандним шляхом вивезені до Італії. Карабінери вилучили їх і передали міністерству культури і туризму України.
Заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан сподівається, що співпраця з Італією продовжиться. «Буде підписано угоду про співпрацю між міністерствами культури і туризму України та Італійської республіки, один з головних її пунктів – збереження культурних надбань. Уряд Італії приділяє велику увагу співпраці з нашими державними установами у плані обміну культурними цінностями та збереження пам’яток архітектури», – зазначив заступник міністра.
Ілюстрацією до круглого столу стали виставлені у Музеї Ханенків, віднайдені в архівах Льівівської галереї мистецтв, сім шедеврів венеціанця Франческо Гварді, одного з основоположників жанру «ведута». Він, за словами мистецтвознавців, на століття випередив розвиток живопису, працюючи в напрямку імпресіонізму у 18 столітті.
Посол Італії в Україні П’єтро Доннічі високо оцінив роботу українських музейних працівників, які зберегли роботи італійських майстрів у ідеальному стані. На сьогодні про передачу картин Франческо Гварді в Італію не йдеться: вони не лише залишаться в Україні, але й будуть і далі доступні для ознайомлення.
(Київ – Прага)

  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG