Доступність посилання

ТОП новини

Українське кіно на міжнародному фестивалі «Берлінале»


Київ – 29 січня у Києві презентовано українські фільми, які рівно за тиждень у рамках міжнародного кінофестивалю «Берлінале» знайомитимуть глядачів із сучасним кіно України. При чому ідеться і про участь стрічок у європейському кіноринку, і про конкурсний показ. Організатором презентації сучасного кіно України виступає Українська кіно-фундація за підтримки міжнародних благодійних фондів і приватного капіталу, повідомив президент Кіно-фундації Андрій Халпахчі, для якого відкриття сучасного кіномистецтва України стало покликом і сенсом життя (за власними словами метра).

5 лютого Берлін уже в 59 раз зустрічатиме метрів і зірок європейського і світового кіно, серед яких уперше за останні 7 років будуть присутні українці. Присутні не як гості чи спостерігачі, а саме як учасники «Берлінале». П’ять фільмів матимуть так звані «ринкові покази» у рамках європейського кіноринку фестивалю. Це – «Живі» Сергія Буковського, «Мелодія для шарманки» Кіри Муратової, «Райські птахи» Романа Балаяна, дебютний фільм Марини Кондрат’євої «Одного разу я прокинусь» та повнометражна анімаційна стрічка «Пригоди бравого вояка Швейка» Ріната Газізова.
Андрій Хаплахчі розповів: «Конкурсна програма берлінського фестивалю складається з повнометражних картин і з короткометражних фільмів, це дві головні програми «Берлінале». Крім того, є секція «Панорама»: вона не є конкурсна, там є окремі свої нагороди. Уперше Україна сім років тому приймала участь у конкурсній програмі, це був анімаційний короткометражний фільм Коваля «Трамвай номер 9», який тоді отримав «Срібного Ведмедя».
Цього року, у конкурсному показі Україну представлятиме короткометражка «Діагноз» Мирослава Слабошпицького.
А участь згаданих вище українських стрічок в європейському кіноринку Андрій Халпахчі назвав «кроком до позначення України на світовій мапі кіно».
«Великою частиною «Берлінале» є європейський кіноринок: ця індустріальна складова кінематографу стала більш суттєва, ніж фестивальні конкурсні події. Бо кіно давно вже стало індустрією, і європейські країни збагнули, що не тільки фестивальні нагороди, – щось треба робити, щоб німецькі, французькі, італійські стрічки були конкурентоспроможними. Сподіваємося, європейські дистриб’ютори зацікавляться українськими фільмами, адже ми пропонуємо широкий спектр тем і напрямків», – зазначає Андрій Халпахчі.
Він та українські митці – учасники цьогорічного «Берлінале» переконані: ні міжнародна криза, ні політична нестабільність в Україні, ані антиукраїнська кампанія, розгорнута Росією в Європі, не завадять сучасному кіномистецтву України проторувати свій шлях до серця європейського глядача. І таким чином створити позитивний імідж Україні як державі талановитих і наполегливих митців.
(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG