Доступність посилання

ТОП новини

Німецьке трофейне мистецтво в Україні. Попри кризу не варто звільняти фахівців (німецька преса)


Німеччина – Фінансова й економічна криза залишається головною темою німецької преси. Крім того, німецькі видання пишуть про футбол. У п’ятницю відкривається новий сезон однієї з найцікавіших першостей на континенті – Бундесліґи. Чимало газет також порушують проблему трофейного мистецтва. В Ахені зараз відбувається міжнародний симпозіум на цю тему.

Кілька місяців тому німецькі туристи випадково знайшли в державному музеї в Криму 87 картин, які під час Другої світової війни зникли з Ахенського музею, нагадує газета Aachener Zeitung. Директор німецького музею вже побував у Криму й ідентифікував ці роботи. І от тепер керівниця музею в Сімферополі Ларина Кудряшова приїхала до Німеччини для участі в симпозіумі, присвяченому трофейному мистецтву.
Загроза зловживання трофейним мистецтвом
Відкриваючи форум, обербургомістр Ахена Юрґен Лінден закликав створити атмосферу довіри в співпраці між двома музеями, інформує далі Aachener Zeitung. «Це було б великим успіхом, якби ці перші контакти допомогли нам провести обмін кількома картинами», – сказав обербургомістр. Далі видання цитує представника федерального уряду Німеччини Фрійтхофа Бергера. Він звернув увагу на те, що трофейне мистецтво як в Україні, так і в Росії залишається дуже чутливою внутрішньополітичною темою. Часто виникає загроза зловживання трофейним мистецтвом, зазначає газета Achener Zeitung.
Не звільняйте фахівців, вони можуть знадобитися
До зовсім іншої теми, а саме – до економічної кризи й безробіття, викликаного нею, звертається видання Kölnische Rundschau. «У порівнянні з Ірландією або Іспанією ситуація в Німеччині ще відносно непогана. Причина, яка за цим стоїть, вселяє надію: за винятком фінансової і автомобільної галузей німецькі підприємства розглядають рецесію не як структурну, а як кон’юнктурну кризу. Тобто, керівники компаній виходять з того, що врешті-решт розвиток знову піде вгору. Їхні вироби є настільки якісними, а їхня частка на ринку настільки великою, що, як тільки з’явиться світло в кінці тунелю, вони відразу запрацюють на повну силу. Німецькі компанії не звільняють працівників, аби потім їм не забракло фахівців, без яких не обійтися», – пише газета Kölnische Rundschau.
Криза кризою, а футбол футболом
У п’ятницю в Німеччині розпочинається друге коло Бундесліґи. Як зауважує газета Schwäbische Zeitung, погані економічні повідомлення не зменшили привабливість німецького футболу. «Бундесліґа – це автентична річ, театр для народу. Щотижня бачиш нову постановку цього спортивного дійства з його злетами й падіннями, радістю й печаллю, завзятими новачками й гравцями, для яких футбол вже став рутиною, переможцями й переможеними. І ніхто не знає чим все закінчиться. Феномен народної опери під назвою футбол живе. Отже, піднімайте завісу!», – закликає газета Schwäbische Zeitung.
(Німеччина –Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG