Доступність посилання

ТОП новини

Триває розмитнення газу на користь «Нафтогазу» – Тимошенко


На сьогодні на митниці проходить розмитнення газу, що належав раніше «РосУкрЕнерго», на користь НАК «Нафтогаз України».

Про це в ексклюзивному коментарі УНІАН повідомила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Крім того, Ю. Тимошенко сказала, що розрахунок за цей газ з «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд. дол. вже проведено коштами, одержаними від «Газпрому» за транзит газу через територію України.

«Ми за цей газ заплатили за рахунок транзиту. У нас є гроші, які «Газпром» платить за транзит, а ми цими грошима розрахувалися за цей газ», – уточнила прем'єр.

23 січня тодішній голова Державної митної служби України Валерій Хорошковський заявив, що митниця не може розмитнити 11 млрд. кубометрів газу, які зберігаються в українських ПСГ, оскільки, згідно з документами, власником цього газу є «РосУкрЕнерго».

У свою чергу Прем'єр-міністр Ю. Тимошенко наполягала, що Державна митна служба має здійснити митне оформлення 11 млрд. кубометрів газу, який НАК «Нафтогаз» придбав у ВАТ «Газпром» і який вже знаходиться в українських газових сховищах.

Згідно з підписаним 19 січня газовим контрактом з Росією, Україна за спеціальною ціною в 153,9 долара за тисячу кубометрів мала викупити 11 млрд. куб. м газу, який зберігається в українських газових сховищах, але не належить державі.
XS
SM
MD
LG