Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи та «нашоукраїнці» до останньої миті вагатимуться: чи довіряють вони урядові?


Київ - Сьогодні одним з найперших Верховна Рада розгляне питання про довіру урядові Юлії Тимошенко. Прем’єр-міністр впевнена, що для вотуму недовіри не вистачить голосів.

Між тим, результати голосування у значній мірі залежать від позиції фракції комуністів та депутатської групи «За Україну» з фракції НУНС. Настрої серед них неоднозначні.

БЮТ звинувачує президента, екс-прем’єра і «Росукренерго»

На засіданні Кабміну Юлія Тимошенко закликала міністрів не хвилюватися з приводу розгляду питання про довіру урядові в парламенті. «Все, за що береться Партія регіонів – з цього ніколи нічого не виходило, - заявила прем’єр. – Тому, щоби не було у нас жодних хвилювань. Відставку не буде завтра проголосовано. Але в той же час ми готуємося до присутності в залі (Верховної Ради. – Ред.) й до звіту роботи уряду».

Тим часом, Блок Юлії Тимошенко виступив із заявою, що політична група співвласника компанії «Росукренерго» Дмитра Фірташа займається скуповуванням голосів депутатів з фракцій КПУ та НУ-НС, аби вони у четвер проголосували за відставку уряду. Також у заяві йдеться, що боротьба за висловлення вотуму недовіри уряду Тимошенко – це спільна акція Віктора Януковича та Віктора Ющенка.

«Комуно-заукраїнські» вагання

Комуністи раніше заявляли, що готові висловити недовіру урядові лише в тому разі, якщо одночасно голосуватиметься питання про імпічмент президентові. Проте тепер в Компартії з’явилися прихильники рішення про відставку Тимошенко без додаткових умов. Тож, питання на засіданні фракції КПУ знову дискутуватиметься.

Ще складніша ситуація серед депутатів-нашоукраїнців, які не увійшли до складу коаліції. Якщо група партії «Єдиний центр» голосуватиме за недовіру, то група «За Україну» очолювана В’ячеславом Кириленком визначатиметься в останній момент – перед голосуванням.

«Дві групи в «Нашій Україні» – група Кириленка і група Балоги – ніяк не можуть між собою примиритися, - коментує ситуацію політолог Кость Бондаренко. – Бо Балога вважає, що Тимошенко треба відправити у відставку чимшвидше. А Кириленко вважає, що Тимошенко має взяти на себе всі гріхи і нести всю відповідальність за ситуацію в країні. Президент взагалі не озвучує якоїсь позиції, тому кожен займається самодіяльністю».

Президент засідання проігнорує

Тим часом, стало відомо, що Віктор Ющенко 5 лютого проігнорує запрошення до Верховної Ради. Прес-секретар голови держави повідомила, що цього дня президент проведе міжрегіональну нараду у Кіровоградській області.

Натомість Юлія Тимошенко відклала закордонне відрядження до Німеччини аби виступити 5 лютого перед парламентом.

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG