Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині продовжує лунати критика на адресу Папи Римського


Папа Римський Бенедикт XVI

Німеччина – Не вщухає критика на адресу Папи Римського Бенедикта XVI. На думку Центральної ради єврейських громад у Німеччині, звернення понтифіка до британського єпископа Річарда Вільямсона дистанціюватися від своїх тверджень про заперечення Голокосту є правильним, але недостатнім кроком. Крім того, пролунала вимога, щоб Ватикан повністю відмежувався від ультраконсервативних лефевристів.

Із закликом до Ватикану відмежуватися від «Священного братства святого Пія» в четвер виступив, зокрема, генеральний секретар Центральної ради єврейських громад у Німеччині Штефан Крамер. В інтерв’ю інтернет-виданню handelsblatt.com він заявив, що євреї не можуть вести партнерський діалог із церквою, якій належить це братство.

У дискусію втрутилася Меркель

Скандал розгорівся після того, як Папа Римський Бенедикт XVI ухвалив рішення про повернення до лав церкви чотирьох ультраконсервативних єпископів, у тому числі й Річарда Вільямсона. Останній відомий своїми антисемітськими висловлюваннями, в яких він заперечує Голокост. Навіть канцлер Німеччини Анґела Меркель втрутилася в дискусію. «На мою думку, це стосується не тільки християнської громади – не тільки католицької чи єврейської громад у Німеччині. Папа Римський і Ватикан повинні чітко заявити, що не можна заперечувати Голокост», – сказала Меркель.

У Німеччині зараз не минає жодного дня без критики на адресу Папи Римського. Часопис Stern навіть назвав один зі своїх матеріалів, присвячених «афері Вільямсона», запитанням: «Чи може папа піти у відставку?» А німецька євангельська церква висловила занепокоєння, що скандал зашкодить екуменізму. Заперечення Голокосту католицьким єпископом Річардом Вільямсом – це «далеко не єдина проблема, про яку слід подумати в зв’язку з цим», сказав лідер німецьких протестантів Вольфґанґ Хубер.

Євреї закликають Ватикан переглянути рішення

Для відновлення ж діалогу з євреями , за словами віце-президента Центральної ради єврейських громад у Німеччині Дітера Грауманна, не достатньо вимагати від Вільямсона лише дистанціюватися від своїх власних слів. «Пан Вільямсон говорить про заперечення Голокосту і єврейську світову змову упродовж от вже 20-ти років. Якщо він тепер несподівано, піддавшись тиску, відмежується від своїх слів, то хіба це може бути правдоподібним? І взагалі під час нової вимоги Ватикану йдеться про те, чи може він виконувати обов’язки єпископа за таких обставин. Рішення про те, що його знову прийняли до церкви, залишається незмінним. ... На нашу думку, це неправильне рішення. Це жахливий, фатальний сигнал. Нам йдеться про те, щоб це рішення було переглянуто», – сказав в інтерв’ю радіостанції «Дойчландфунк» Грауманн.

Тим часом стало відомо, що у Ватикані «буквально обурені» дискусією, яка розгорнулася в Німеччині. Про це повідомив християнсько-демократичний політик Ґеорґ Брунхубер після зустрічі в Римі з понтифіком.

(Німеччина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG