Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 00:05

Бути чи не бути 15 березня позачерговим виборам до Тернопільської облради?


Тернопіль – Блок Юлії Тимошенко вимагає від парламенту відмінити проведення позачергових виборів у Тернопільську облраду. 18 грудня минулого року Верховна Рада своєю Постановою призначила вибори на 15 березня. Таким чином поставила крапку у півторарічному протистоянні між депутатами від блоку Юлії Тимошенко і «Нашою Україною».

Через бездіяльність і постійні скандали в Тернопільській облраді, і було ухвалене рішення про її розпуск. По суті, на Тернопільщині панував правовий хаос. За рішення призначити позачергові вибори у Тернопільській облраді проголосували 370 народних депутатів: від Партії регіонів - 133, БЮТу - 152, НУНСу - 40, КПУ - 26 та Блоку Литвина – 19 парламентарів.

Непорозуміння між місцевими бютівцями та нашоукраїнцями розпочалось через розподіл посадових портфелів. На сесіях не ухвалювались важливі для життя регіону рішення. Зрештою, подібна ситуація панує у Львівській облраді, де постійне протистояння між депутатами від БЮТу та «Нашої України».

Суд визнав нелегітимною діяльність Тернопільської облради, незаконним рішення кількох сесій і позбавив мандатів десятьох обранців.

На думку політологів, найкращим виходом у цій ситуації є дострокові вибори, щоб прийшли нові політичні сили.

Дві виборчі комісії в одному будинку

Про свою участь у виборах на сьогодні заявили 17 блоків і партій. Але парадокс ситуації в тім, що від часу оголошення позачергових виборів у Тернополі діяли дві паралельні виборчі комісії, які розташовувались в одному будинку.

Найспритніші подавали документи про участь у виборах у дві комісії і виявились передбачливими. Днями Тернопільський окружний адміністративний суд визнав недійсним рішення сесії облради щодо створення і дії нової виборчої комісії та визнав її незаконною. А тому усі, хто подавав у цю комісію документи, не мають права брати участь у виборах.

«БЮТ і «Наша Україна» зривають вибори»

2 лютого депутати від блоку Тимошенко і «Нашої України» зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради». 6 лютого парламент мав би це питання розглянути.

Голова Тернопільської облради, представник БЮТ, Михайло Миколенко заявляє, що в умовах економічної кризи недоцільно витрачати більше 10 мільйонів гривень. Натомість, за словами голови ВО «Свобода»Олега Тягнибока, БЮТ і «Наша Україна» свідомо зривають вибори, «бо бояться докорінного очищення влади».

Олег Тягнибок заявив, що «після старту виборчої кампанії Тернопільської обласної ради розпочались політичні ігрища на печерських пагорбах. Виявилось, що тернопільські вибори можуть суттєво змінити конфігурацію політичних сил в Україні».

Бютівці набирають заледве 20%, нашоукраїні – 2%

На думку політолога Юрія Шведи, нині депутати від блоку Юлії Тимошенко і «Нашої України» втратили довіру у своїх виборців, а тому побоюються програти.

Ще у грудні обласний осередок БЮТ на Тернопільщині заявляв, що політична сила не боїться виборів, оскільки набере 50% голосів. Нині перед місцевими політиками ставиться чітке завдання: набрати 35% або зірвати вибори.

Згідно останнього соціологічного опитування, проведеного Центром «Соціоінформ», за БЮТ на місцевих виборах проголосують заледве 20% виборців. За нашоукраїнців віддадуть свої голоси 2% мешканців Тернопільщини, за ВО «Свобода» - більше 12%, партія «Єдиний Центр» набрала б 5% , «Народна самооборона» - 0,7% Народний Рух України - менше 1%.

Цікаво, що проти всіх готові голосувати 20% і більше 40% респондентів не визначились кого б мали підтримати на виборах у Тернопільську облраду. Тобто, кожен другий мешканець втомлений і розчарований від політичної нестабільності.

Тетяна Тарасенко, голова Комітету виборців Тернопільщини зазначила: «Тернопільщина завжди була особливою області, вона показували високу відвідуваність виборів. Люди завжди були законослухняні і прийдуть на ці вибори. А це лакмусовий папірець, це зразок, експеримент, якими будуть подальші вибори. Думаю, що результати будуть несподівані».

Тернопільські вибори –моніторинг настроїв галичан

Зрозуміло, що вибори до Тернопільської облради це моніторинг настроїв галичан. Однак чи перевибори гарантують злагоджену роботу представницького органу влади? Радше ні, зазначає Юрій Шведа. Адже напередодні президентських виборів між політичними силами продовжуватиметься протистояння.

Більшість політологів схиляються до думки, що вибори в парламент і в місцеві органи влади необхідно розвести у часі. Адже більшість виборців не вельми звертають увагу на списки в місцеві органи влади, коли заповнюють бюлетені в парламент.

(Тернопіль – Київ–Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG