Доступність посилання

ТОП новини

Хочете житло? – споруджуйте намет!


Рівне – Кримінальну справу стосовно посадових осіб військової частини в місті Дубно порушила військова прокуратура. Причина – несправедливий розподіл квартир, у результаті якого дві родини військовослужбовців були позбавлені житла.

Ще 10 років тому родинам офіцерів віддали приміщення магазину в багатоповерхівці з умовою – зробите ремонт – командування купить ці квартири у підприємця, і житло буде ваше.

Офіцерські сім’ї повністю переобладнали приміщення та зробили автономне опалення, а ще заплатили вісім тисяч гривень – для виготовлення всіх необхідних документів - розповідає дружина військового, Оксана Федун: «Дали приміщення, а ми вже зробили всі комунікації за свої кошти – а нині виходить, що ми не маємо на нього жодних прав».

За цей час командування частини змінювалося тричі. А вже в 2004-му до військових звернувся власник приміщення – з вимогою його звільнити. Те ж командування попросило офіцерів не подавати апеляції – мовляв, влагодимо все самі. Однак Міністерство відмовилося сплачувати за квартири суму, яку виставив підприємець.

Тоді військові підшукали собі інше житло, але коштів так і не виділили, а тим часом двох майорів з дружинами та дітьми з житлового обліку… зняли – розповідає майор Василь Федун: «Кажуть, що хочуть допомогти. Але ж немає зрушень. Тож я й не думаю, що щось з цього вийде у ситуації, яка нині склалася в країні».

У грудні 2008-го офіцери програли суд з вини командування, яке не завершило розпочату процедуру купівлі приміщення – каже майор Ігор Гайков: «Комусь захочеться в цю квартиру, прийде – і скаже – вам два дні на виселення».

Намети зацікавили військову прокуратуру

Так у центрі Дубна на вулиці Свободи перед вікнами багатоповерхівки з’явився намет. Він розташований просто перед вікнами будинку, у якому досі мешкали родини офіцерів Ігоря Гайкова та Василя Федуна. У наметі - буржуйка і все необхідне для суворої зими. Переселитися сюди вони збиралися ще в передноворіччя – разом з дружинами та дітьми – тоді, коли квартири, у яких вони мешкають, почав вимагати повернути власник – фірма «Кометос».

Саме намети перед вікнами будинку змусили військову прокуратуру області взятися за перевірку розподілу житла у Дубенській військовій частині – заявив заступник військового прокурора Андрій Жоган.

«Проти посадових осіб Дубенського гарнізону, які вчинили службове підроблення при оформленні ордерів на службове житло, одна посадова особа була притягнута до адмінвідповідальності – за надання незаконних пільг та переваг під час розподілу житла», – каже Андрій Жоган.

За кошти, які військовослужбовці витратили на переобладнання квартир, можна було б купити житло. Однак вони повірили обіцянкам командування. Нині і житлово-експлуатаційному відділі військової частини наголошують – нічого було вірити попереднім командирам, які не мали повноважень обіцяти такі речі.

Тим часом у частині «знайшлися» вільні три- та однокімнатна квартира, які можна запропонувати як службові, а не приватні квартири. «Знімемо намет – коли вселимося», – запевняють офіцери, навчені не вірити слову честі своїх командирів.

(Рівне–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG