Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 17:39

Конфлікт із Україною – це лише початок газової війни Росії з Німеччиною і Європою (європейська преса)


Прага – Відомі на заході експерти попереджають у європейській пресі, що конфлікт із Україною – це лише початок майбутньої великої газової війни Росії з Німеччиною і Європою. Чимало газет продовжують тему українських кредитних переговорів із Москвою та зазначають, що це пов’язано з невизначеністю займу для Києва від Міжнародного валютного фонду. Низка газет присвячує свої публікації новій «тренерській кризі» Романа Абрамовича, російського мільярдера і власника лондонського футбольного гіганта «Челсі».

Впливова німецька газета «Зюддойче Цайтунґ» оприлюднила статтю відомого британського адвоката Роберта Амстердама, у якій він у жанрі антиутопії змальовує майбутню газову війну Росії з Німеччиною та Європою. Амстердам прогнозує, що десь у 2016 році Росія зупинить постачання газу до Німеччини і російський президент на кшталт Дмитра Роґозіна заявить, що «НордСтрім», газогін по дну Балтики, не запрацює до того часу, поки Берлін не погодиться на подвоєння ціни на блакитне паливо з Росії. І тут Росію підтримає глава «Газпрому» Ґергард Шрьодер. Президент США Обама залишиться незворушним, мовляв, Німеччина сама створила для Росії всі умови. Роберт Амстердам вважає такий сценарій хоча й не зовсім реальним, але можливим через «нинішню енергетичну політику ЄС». Британський адвокат зазначає, що Північноєвропейський газогін, якщо він буде завершений, зменшить залежність Європи від України, але збільшить її від прямих поставок газу з Росії, від її «небезпечної і нестабільної автократії». Амстердам вважає, що Росія створила «антиринкову систему цін і користується нею для спонукання до політичної лояльності своїх сусідів, вона кидає величезні гроші, щоб встановити контроль над своїми конкурентами, звідси й випливає залежність Європи від російського газу. Якщо Брюссель прямо зараз не займеться диверсифікацією постачання газу, то потім буде вже пізно, доходить висновку британський експерт.

Європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» вважає, що звернення Юлії Тимошенко за кредитом до Москви пов’язане з невизначеність щодо позички від Міжнародного валютного фонду. Експерт цього видання пояснює, що «Україні не вдається виконати умови МВФ і це ще сильніше штовхне уряд в бік Москви та загострить протистояння між владними силами в Києві». Тим часом австрійська «Дер Штандард» наголошує, що Москва користується фінансовими важелями у період кризи, щоб зміцнити свої омріяні позиції в колишніх радянських республіках. Після кредитного зміцнення своїх позицій в Киргизстані, Білорусі та Вірменії, пише «Дер Штандард», Москва намагається нав’язати 5-мільярдний кредит Києву. Газета наводить слова експерта про те, що Росія може вимагати від України за цим кредитом відмови від частини радянської власності за кордоном, контролю за українською газотранспортною системою та інших стратегічних поступок Москві.

Лондонська «Таймс» пише, що російський власник лондонського футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович зняв із себе підозри щодо байдужості до долі клубу, коли в понеділок оголосив про звільнення бразильського тренера Сколарі після суботньої «сірої нічиєї» з «Халл Сіті». Британська «Індепендент» не виключає, що серед низки відомих кандидатів на посаду нового тренера «Челсі» перевага Абрамовича на боці італійського «коуча» з Мілана – Карло Анчелотті.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG