Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 20:19

Гривня скоро зміцниться – заступник Стельмаха


В ефірі Радіо Свобода заступник голови Національного банку України Олександр Савченко заявив: «Якщо буде рекапіталізація, то ситуація буде виправлена – курс буде стабілізований і, на моє глибоке переконання, він має бути посилений. Тобто гривня має посилюватись до рівня 7, а може 6,5 гривень за долар. І все це має бути за умов політичної стабільності. Курс має бути біля 7 гривень. Чому він зараз більший? Фундаментальна причина – це настрої суспільства».

Олександр Савченко також зазначив: «Золотовалютні резерви Нацбанку зараз 28 мільярдів доларів, достатньо, щоб погасити всі наші зовнішні борги на наступний рік. Тобто, тут не треба хвилюватися. Думаю, ми отримаємо другий транш (від Міжнародного валютного фонду – ред.), тому що дешевшого і вигіднішого кредиту нема і не буде в найближчі 5-6 років. Я думаю, що МВФ оцінить нашу ситуацію і ми знайдемо компроміс».

«Україна дуже багато залучала доларів. Коли цей потік припинився – довелось віддавати. А це важко. І у нас був брак експорту. Він і зараз є. Оці два фактори зіграли вирішальну роль у девальвації гривні. Якщо гривня посилиться до рівня 6-6,5 за долар, то наша продукція стане неконкурентноспроможною на російських ринках. Російські ринки дуже важливі для нашої продукції», – зауважив Олександр Савченко.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG