Доступність посилання

ТОП новини

Литвин у Брюсселі узяв участь у засіданні Комітету Україна-ЄС


Голова Верховної Ради Володимир Литвин у рамках робочого візиту до Брюсселя взяв участь у спільному засіданні Комітету у закордонних справах Європарламенту та делегації Європарламенту у зв’язках із Україною Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС.

У своєму виступі Володимир Литвин наголосив на виключній ролі українського парламенту у тій ситуації, яка склалася на сьогодні в Україні. «Саме сьогодні голос парламенту повинен бути максимально почутий українським суспільством і саме парламент має взяти на себе абсолютну відповідальність за прогнозований розвиток України», – заявив він.

«Разом з тим, коли ми говоримо про деякі прояви політичного суперництва в Україні, які позначилися на діях нашої держави у сфері зовнішньої політики, нам потрібно осмислити, які процеси переживала и переживає Україна», – сказав Володимир Литвин.

За його словами, з 1991 року Україна «виконує два надзвичайно складних, але взаємопов’язаних завдання: з одного боку, це демонтаж попередньої радянської системи, а з іншого – побудова підвалин будівництва нової системи організації життя».

«На превеликий жаль, дії, які спрямовувалися на виконання другого завдання, швидше були скеровані на те, щоб запозичити європейський і світовий досвід, і без осмислення накинути цей досвід на Україну, – зауважив Голова Верховної Ради. – До того ж, на це заохочували нас наші колеги і друзі й із-за меж України. Але власний досвід, власні традиції не були достатньо осмислені». «До того ж додавалася українська традиція гострого політичного суперництва», – додав він.

Головним завданням українського парламенту Володимир Литвин бачить «примусити українську владу, весь український політикум жити за принципами, визначеними Конституцією України, забезпечувати неухильне її дотримання, забезпечити прогнозованість і сталість розвитку країни як мінімум до січня 2010 року, коли мають відбутися президентські вибори». «Я виходжу з необхідності чітко домовитися в Україні про те, що президентські вибори відбудуться у визначені Конституцією терміни, щоб вони були прозорими і демократичними», – наголосив Голова Верховної Ради.

Володимир Литвин відповів на численні запитання європейських колег, які, зокрема, стосувалися прозорості відносин у газовій сфері, ініціатив щодо вдосконалення енергетичної безпеки, перспектив розвитку газотранспортної системи.
XS
SM
MD
LG