У Міністерстві оборони наголошують на критичній ситуації зі зберіганням токсичного окислювача ракетного палива «меланж» на деяких військових об’єктах.
Директор департаменту утилізації компонентів рідкого ракетного палива, ракет і боєприпасів Міноборони Анатолій Сосновський повідомив, що у спадщину Збройним силам України залишилося 16,7 тисяч тонн «меланжу», що зберігається на 6 складах у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Харківській, Київській та Одеській областях.
Він заявив, що на сьогодні Міноборони спроможне забезпечити надійне зберігання «меланжу», але резервуари для зберігання токсичної речовини використовуються вже понад 20 років і на 90-95% вичерпали свої терміни експлуатації.
«Незважаючи на заходи, які вживаються, на різних об’єктах загальна ситуація є критичною. Очевидно, є зростаюча загроза екологічної катастрофи, яка може бути пов’язана із забрудненням ґрунтових вод внаслідок розгерметизації резервуарів», – наголосив Сосновський.
Тому, за його словами, необхідно прискорити процес утилізації цієї речовини. А для цього треба залучати іноземні підприємства, зокрема Польщі, Росії, Німеччини, які мають сучасні технології з переробки «меланжу» і здатні переробляти великі обсяги цієї речовини.
Польща виступає за участь Євросоюзу в утилізації українських запасів ракетного палива. У самій Польщі розроблена технологія з утилізації «меланжу», що дає змогу переробляти цю речовину в безпечні добрива.
Міноборони оцінює утилізацію всього надлишкового ракетного палива «меланж», яке зберігається в Україні, в 120 мільйонів гривень.