Доступність посилання

ТОП новини

Професіонали в уряді? Нова фаворитка Віктора Ющенка? Поліглот планети. (Огляд преси)


Київ – Після відставки міністра фінансів Віктора Пинзеника, уряд багато що втратить. Адже, як пише газета «День», він там був чи не єдиним професіоналом. Під його ім’я можна було отримувати кредити. Однак Віктору Пинзенику так і не вдалося «пробити залізобетонно-популістську бюджетну позицію керівництва уряду». Про це наголошується в статті «Чому з уряду пішов професіонал».

Генеральний прокурор України Олександр Медведько вважає, що у Києві буде прийняте законне рішення з приводу введення платних медичних послуг. Якщо ні – буде вирішуватися питання про порушення кримінальної справи. Генпрокурор розповів журналістам газети «Факти» про розслідування резонансних справ і «антикризову» діяльність прокуратури.

Коментуючи нещодавнє засідання Ради з питань нацбезпеки та оборони, газета «Ізвєстія» в Україні» пише, що соратники чинного прем’єра звинувачують Президента у з’яві нової фаворитки – депутата Інни Богословської. За їхніми словами, навіть не будучи членом Ради, вона там виступала і звинувачувала урядовців у різних гріхах. Відтепер в країні, на думку газетярів, розпочалася війна «чорної і білої коси». Свої аргументи і пояснення Інна Богословська викладає у матеріалі «Скандал учинила не я».

Чисельність населення України скоротиться на 15 мільйонів і до 2045 року становитиме 30 мільйонів. В цілому ж, як пише газета «Діло», населення Землі продовжуватиме зростати і до 2045 року становитиме 9 мільярдів. Ріст відбуватиметься головним чином за рахунок країн, що розвиваються – Бразилії, Індії, Індонезії, Нігерії і Пакистану. А ще, як інформує видання, у 2008 році, вперше в історії, загальна кількість мешканців міст в усьому світі перевищила число жителів сільських районів. А до 2050 року 70% населення планети житиме в містах.

Знаний історик, філолог і літературознавець Агатангел Кримський став професором у 29 років, нагадує газета «Голос України». Ім'я цього вченого відоме практично у всіх арабських і центральноазіатських країнах, дружбою з ним пишались Іван Франко і Леся Українка. Його можна було б вважати поліглотом номер один на планеті. Та, на жаль, Агатангел Кримський сам не міг точно сказати, скільки мов знає: всі слов'янські, більшість європейських, японську, грузинську, вірменську, різні діалекти арабської, китайської, іранської, тюркської та низку «мертвих» мов (від давньогрецької і латинської до колись вживаних на території стародавніх Ассирії та Вавилону). Більше про Агатангела Кримського розповідається в статті «Тіні незабутих».

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

XS
SM
MD
LG