Доступність посилання

ТОП новини

Містечковий сепаратизм на півдні Криму


Сімферополь – На Південному узбережжі Криму – спалах містечкового сепаратизму. Тут селищні ради Гурзуфа і Масандри фактично заявили про вихід із складу Великої Ялти. Якщо тенденція продовжиться, то Велика Ялта стане невеликим містечком.

Формальним приводом для демаршів селищних рад Масандри і Гурзуфа стало рішення мера Ялти Сергія Брайка розпочати розробку Статуту територіальної громади Великої Ялти. З такою пропозицією він звернувся до жителів і місцевих рад Південнобережного регіону. Але експерти причину бачать в недосконалому адміністративному устрою України. Справа в тому, що до складу Великої Ялти крім, власне міста Ялти входять місто Алупка і кілька десятків селищ та сіл.


Мешканці Південного узбережжя обирають одразу кілька мерів і місцевих рад – ялтинського міського голову і свого – селищного чи сільського, ялтинську міськраду і свій представницький орган. А після цього починається перетягування владних і фінансових канатів.

Саме тому Масандрівська і Гурзуфська селищні ради направили листи Сергієві Брайку про незаконність його дій з підготовки Статуту територіальної громади Великої Ялти і про відмову брати участь в його розробці. А потім на сесіях ухвалили власні Статути. В них відзначається, що жителі цих адміністративно-територіальних одиниць обирають лише власні органи місцевого самоврядування, а вибори Ялтинського мера і міськради тут не проводяться. За словами мера Гурзуфа Віктора Гамаля, місцева громада повинна самостійно розподіляти бюджет селища. Це ж заявляють і керівники Масандри.

Захист прав територіальної громади чи земельний інтерес?

В Ялтинському міськвиконкомі тим часом заявили, що насправді масандрівські та гурзуфські депутати прагнуть від’єднатися від Ялти для того, щоб самостійно вирішувати питання виділення землі, яка на Південнобережжі дуже дорога. Мер Ялти каже, що, готуючи Статут, не втручається у справи селищ, а листи з пропозиціями до проекту цього документа надходять від жителів всього Південного узбережжя Криму. Втім, з усіх населених пунктів Великої Ялти в розробці її Статуту бере участь лише Симеїз.

І цей документ серед іншого має також регламентувати і процедуру виділення земельних ділянок на всій території Південнобережжя. За пропозицією ялтинського мера Сергія Брайка, Статут територіальної громади Великої Ялти буде винесений на місцевий референдум в жовтні нинішнього року.

(Сімферополь–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG