Доступність посилання

ТОП новини

Тріллер під назвою «Крах-2009» (європейська преса)


Прага – Європейські видання продовжують коментувати наростання кризових явищ в економіці, насамперед, країн Східної Європи. Особливо відчутне падіння в таких країнах, як Литва, Польща, Україна. Але всі вважають, що це лише початок. Відомі європейські політики закликають до взаємодії і першою, кого необхідно рятувати в інтересах Європи, називають Україну.

Відомий лондонський журнал «Економіст» називає характер розвитку кризи в деяких країнах Східної Європи своєрідним тріллером під назвою «Крах-2009». Литовська економіка набирає негативних темпів падіння у 10 відсотків, польський злотий може втратити до осені одну третину своєї вартості, банки в цих країнах відчувають гостру нестачу готівки. «Україна йде по шляху розриву з програмою Міжнародного валютного фонду?», – запитує «Економіст» і сам же відповідає: «хай це хвилює, насамперед, Сполучені Штати». Одним із сумних висновків цього видання щодо сьогодення пост-комуністичних країн є такий – «найбільшим нещастям тут є те, що стало ілюзією сподівання на прощання з комунізмом і перехід до щасливого і процвітаючого майбутнього».

«Файненшел Таймс» вважає, що «протекціонізм здатний втопити Євросоюз». Якщо «Брюссель не зможе підтвердити своє право на контроль за єдиним ринком, то євроспільнота ризикує розсипатися на шматки», – наголошує видання. Газета також зазначає, що все викристалізують два наступні саміти ЄС.

«Дейлі Телеґраф» інформує про відставку українського міністра фінансів Віктора Пинзеника і зазначає, що останній не погоджувався з Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко щодо реального дефіциту нинішнього бюджету уряду. Пинзеник наголосив, як цитує газета, що він не хоче, як професіонал, бути заручником політичних ігор довкола бюджету. «Дейлі Телеграф» зазначає, що дефіцит українського бюджету планувався у 3 відсотки але реальна «дірка» може виявитися набагато більшою.

Всю серйозність загроз для української економіки бачать і в Європі. Зокрема, як повідомляє та ж «Файненшел Таймс», міністр фінансів Австрії Йозеф Прелль заявив, що в інтересах ЄС, який може сам відчути за принципом «ефекту доміно» політичну чи економічну катастрофу в Україні, потрібно кинути сили на підтримку України. Австрійський міністр вважає, що Україна є для Європи стратегічно важливою державою і її не можна залишати сам на сам із кризою.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG