Доступність посилання

ТОП новини

На вантажівках, із наметами і польовою кухнею, на Київ


Львів – Із наметами і польовою кухнею, на вантажних машинах сьогодні вирушають у Київ під стіни Кабміну, Верховної Ради і Національного банку львівські перевізники. 18 лютого у столиці має розпочатися масштабний безстроковий всеукраїнський страйк вантажоперевізників.

Із 2 до 5 лютого вантажоперевізники протестували у Львові, але вирішили вдатись до рішучіших кроків, оскільки так ні про що й не домовилися зі владою. Відтак, зібравши намети, їжу, польову кухню, на 50 великогабаритних машинах вони вирушають до Києва. Дорогою до них приєднаються вантажоперевізники з інших міст.

Сергій Чепурний, голова асоціації вантажоперевізників Львівщини, каже Радіо Свобода, що з 18 лютого у столиці розпочнеться безстрокова акція протесту.

«Як і обіцяли, ми їдемо на Київ. Ми там будемо жити, допоки наші вимоги ніхто не виконає. Сидітимемо до кінця. Ми не є ніякою партією і жодну з них не підтримуємо. Наша акція за наші гроші. Ми зібрали речі, взяли гроші, купили продукти і їдемо протестувати. У нас іншого виходу просто немає», – заявляє він.

Перевізники не відступлять від своїх вимог

У Києві, біля Жулянського мосту, страйкарі припаркують машини, а самі щодня протестуватимуть під стінами Кабміну, Верховної Ради, Нацбанку. Вони вимагатимуть, щоб накласти мораторій і до 1 серпня 2009 року зупинити дію статті, згідно з якою передбачено конфіскацію майна і штрафні санкції у випадку з невиплатою кредитів. Більшість водіїв придбали машини в кредит і нині не можуть повертати ці кредити через зростання долара і євро, через те, що суттєво зменшились обсяги вантажних перевезень, зросли ціни на автозапчастини, мастильні матеріали і обслуговування машин.

Вантажоперевізники просять владу вплинути на ситуацію з отриманням шенгенських службових віз, а також вимагають від центральної влади зменшити ставки податків і зборів зі власників автотранспортних засобів. Вони також домагатимуться таких тарифів на вантажні перевезення Україною, щоб ті відповідали цінам на пальне, щоб виробники і продавці нафтопродуктів не накручували ціни і продавали якісне пальне згідно зі світовими ринковими цінами на нафту.

За словами перевізників, в Україні певна група лобіює інтереси монополіста і намагається прибрати з ринку конкурентів. Якщо вимоги страйкарів не будуть почуті, вони щодня на машинах наближатимуться до стін Кабміну, Верховної Ради, Нацбанку, кажуть вони.

Водії не чекатимуть на дії влади

Заступник голови Секретаріату Президента Роман Безсмертний спілкувався з вантажоперевізниками і просив їх відтермінувати протест, оскільки вимоги щодо внесення змін у законодавства не є складним питанням. Однак водії, не дочекавшись результату перемов, зібрались у столицю.

За попередніми даними, в акції мають узяти участь кілька тисяч перевізників. До них приєднаються громадські організації і, ймовірно, представники малого та середнього бізнесу.

Страйк вантажоперевізників – лише попереджувальний дзвіночок для влади, який може задзеленчати доволі гучно, якщо люди будуть не почуті, а рівень зубожіння надалі зростатиме, заявляють ініціатори протесту.

(Львів – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG