Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: Ющенко просить Генпрокуратуру перевірити дії уряду


Секретаріат Президента стурбований тим, що Державний комітет статистики не оприлюднив у традиційні щомісячні терміни показники ВВП за січень.

«Така ситуація, разом із рішенням Кабінету Міністрів, ухваленим на засіданні 12 лютого, але не опублікованим, відносно обмеження публічності офіційної статистики, може свідчити тільки про одне: уряд намагається приховати від громадян реальну ситуацію в соціально-економічній сфері», – зазначив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

Таким чином, припускає він, уряд намагається уникнути внесення змін до державного бюджету на 2009 рік. За словами Шлапака, найближчі офіційні дані відносно розвитку економіки тепер можна буде одержати тільки за результатами першого кварталу цього року, і оприлюднені вони будуть у середині травня.

Проте, зазначає представник Секретаріату, реальну ситуацію в економіці приховати важко: погіршення на мікрорівні вже відчули на собі сотні тисяч українців, а міжнародні рейтингові агентства погіршують свої оцінки ситуації. Водночас Кабмін не звертає уваги на негативні прогнози експертів, заявляє Шлапак.

За його словами, Президент Віктор Ющенко направив звернення до Генеральної прокуратури з проханням вивчити законність приховування від суспільства статистичних даних про економічну ситуацію.

Державний комiтет статистики вирiшив не публiкувати даних про динамiку ВВП країни за пiдсумками сiчня: у зв'язку з переходом на мiжнароднi стандарти цей показник з нинiшнього року оприлюднюватиметься раз на квартал. Водночас, збережена щомiсячна подача iнформацiї про роботу окремих секторiв економiки: сiльського господарства, промисловостi, будiвництва, транспорту.

XS
SM
MD
LG