Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті снігові лавини забирають людські життя. Винуваті самі туристи?


Всюди - сніг!
Всюди - сніг!

Ужгород – Майже добу шукали закарпатські рятувальники трьох туристів, які потрапили під снігову лавину в Закарпатті. Один із них під завалами снігу загинув одразу, двох інших вдалося врятувати. Рятувальники кажуть, що біди могло не статися, якби туристи зареєструвалися.

Учора, близько одинадцятої ранку, рятувальники Рахівського гірського пошуково-рятувального пункту на полонині Гарманеска знайшли туристів‚ яких 16 лютого накрила лавина в районі гори Петрос. Стан двох потерпілих (обидва мешканці Вінниці, 39 та 45 років) задовільний. Вони своїм ходом разом з рятувальниками спускаються до контрольно пропускного-пункту Усть-Рогнеска‚ де на них чекає автомобіль.

Тіло третього, 45-річного мешканця Житомира, рятувальники транспортують за допомогою спеціального оснащення.
Деталі трагедії з’ясовуватимуться після того‚ як людей доправлять до Рахова.

Туристи мусять реєструватися

Проблема реєстрації – дуже серйозна, кажуть рятувальники.

Офіційно реєструється всього половина туристів, які піднімаються в гори. Насправді ж – заледве третина людей.

І цього разу постраждалі не реєструвалися, їм допомогло лише те, що поблизу Петроса був мобільний зв’язок.

Якби ж постраждалі ще перед сходженням в гори звернулися до спеціалістів, то дізналися б, що зараз йти не варто.

Помічник начальника головного управління МНС в Закарпатській області Ярослав Баб’як каже, що «біда в тім, що туристи не звертають увагу не те, що на необхідність реєструватися в рятувальних пунктах, а й на погодні умови. А тим часом у горах Закарпаття вже тиждень діє штормове попередження. З приводу небезпеки сходження лавин Головне управління МНС в Закарпатті постійно попереджає. Ця інформація є на нашому сайті, на всіх закарпатських Інтернет-сайтах, на всіх турбазах, санаторіях тощо. Ми намагаємося максимально інформувати про небезпеку, проте дуже часто наші попередження ігнорують…».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG