Доступність посилання

ТОП новини

У Львові відкрили почесне консульство Бельгії


Два роки пішло на те, щоб у Львові відкрили почесне консульство Бельгії. Це перше представництво в регіоні налагоджуватиме ділову співпрацю між Бельгією і Західною Україною, популяризуватиме європейську країну, сюди звертатимуться бельгійці, які живуть у регіоні, а також українські бізнесмени, які співпрацюють з бельгійськими партнерами.

Повноваження почесного консульства поширюється на Львівську, Волинську, Тернопільську, Івано-Франківські області, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Віднині у Західній Україні є бізнесмен Ярослав Гарцула, який 12 років співпрацює з бельгійськими підприємцями, і тепер очолює почесне консульство, до нього можна звертатись, відтак посольство матиме інформацію і зможе апелювати до бельгійського уряду щодо вирішення важливих питань», – заявив посол Бельгії в Україні Марк Вінка.

Посол зазначив, що попри економічну кризу бельгійські бізнесмени інвестуватимуть в Україну, зокрема в об’єкти, які стосуються Євро-2012. Однак для реалізації цих планів важлива ще політична стабільність в країні.

Водночас Бельгія могла б поділитись досвідом встановлення діалогу в найскладніших політичних питаннях. Адже саме політична нестабільність, за словами посла, гальмує просування України до Євросоюзу і НАТО.

Представництво Бельгії – 13 за рахунком почесне консульство у Львові. Утримання установи, яка за своїм статусом є громадською організацією, фінансується почесним консулом, переважно ним є бізнесмен. Почесне консульство не займається візовими питаннями.

XS
SM
MD
LG