Доступність посилання

ТОП новини

У прирейнських містах Німеччини надзвичайний стан –- святкують карнавал


Німеччина – У Німеччині в самому розпалі «п’ята доба року». Так називають карнавал, який у лютому проводять передусім у містах по обидва береги Рейну. У ці дні в центрах Кельна, Дюссельдорфа чи Бонна без карнавального костюму краще не з’являтися.

У прирейнський містах панує надзвичайний стан – всюди пірати, відьми, індіанці, ковбої. Вулиці повністю окуповані карнавальними блазнями. Всі цілуються, обнімаються, п’ють і співають.

Однак найбільше цього року Червоних Капелюшок у грішно коротких спідницях попри низькі температури, це найбільш модний костюм нинішнього карнавального сезону.

Початок об 11 годині 11 хвилин

Офіційний початок веселощів, які триватимуть до наступного вівторка, за традицією, оголосили у четвер об 11 годині 11 хвилин. На центральних площах Кельна, Дюссельдорфа, Майнца, Бонна, Кобленца багатотисячний перевдягнений натовп хором відраховував кожну секунду, що залишилася до «п’ятої доби року». Після цього жінки штурмом повалили на міські ратуші символічно брати владу в свої руки.

Традиція жіночого «повстання» походить із Бонна-Бойля, де ще не початку 19-го століття прачки в такий спосіб уперше вирішили звернути увагу сильної статі на свою тяжку працю. Горе кожному чоловікові, який у цей день стане на шляху жінок. Якщо ж він матиме ще й краватку, то її відразу обріжуть. Потім трофеї – обрізані краватки – жінки вивішують на мотузці над дверима будинків та офісів.

Краватки обрізають і політикам

До речі, краватки бургомістрів жінки обрізають так само активно, як і в менш відомих громадян. Мер Тюбінгена Боріс Палмер цього року, однак, перехитрив усіх. Йому не було чого обрізати, оскільки він перевдягнувся жінкою і в такий спосіб заспокоїв натовп, який прийшов на штурм ратуші.

Кульмінація ж карнавалу настає у так званий «трояндовий понеділок», коли міськими вулицями проходять багатокілометрові карнавальні процесії. У них беруть участь карнавальні товариства, кількість яких вимірюється сотнями. Кожне таке товариство має свій візок, на якому вибудовує величезну сатиричну фігурну композицію на одну з актуальних тем. Часто політикам доводиться витримувати, так би мовити, «удари нижче пояса», які їм завдають своїм гумором блазні.

Пиво тече рікою – попри кризу

Карнавал у Німеччині – це не тільки безмежні веселощі, але й украй прибутковий бізнес. Заробляють не тільки виробники костюмів. У пивних кіосках насилу встигають наливати пиво й подавати закуску зголоднілим блазням. Щоправда, цього року пиво в пивних під час карнавалу коштує на 20 відсотків більше. За рахунок такої надбавки власники пивних оплачують працю додаткового персоналу, а також ремонт, який доводиться проводити після кожного свята.

Щоб трохи зекономити на пиві, один чоловік у Кельні вирішив використати для цього свій карнавальний костюм. Він перевдягнувся в Обелікса, всесвітньовідомого героя з французького коміксу. Не бракувало навіть величезного, виготовленого з пап'є-маше, каменю, який він ніс за плечима. Особливість у тому, що камінь відкривається, а всередині – запаси купленого заздалегідь дешевого пива...

(Німеччина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG