Доступність посилання

ТОП новини

Оскари-2009 розподілили


У Сполучених Штатах закінчилася церемонія вручення призів «Оскар-2009», що їх присуджує щороку Американська академія кіномистецтв. Чим відрізняється цьогорічний Оскар від попередників?

На перший погляд, нинішня церемонія на дуже відрізняється він вручення премій торік чим позаторік. Ажіотаж, щоправда, не те, щоб звичайний, а я б навіть сказав, підвищений. Країна переживає період економічної кризи, найглибшої від часів Великої депресії 30-х років минулого сторіччя. Рівень безробіття перевищив семивідсоткову позначку. Мільйони людей втрачають не лише роботу, а й домівки власні, бо не вистачає грошей на виплачування іпотечних позик. Важкі часи.

Але при всьому тому, як показує історичний досвід, у період занепаду люди охочіше розважаються, щоб відволіктися від щоденних турбот, тож відвідини кінотеатрів частішають і, відповідно, зростають прибутки кіностудій. А церемонія вручення «Оскарів» дає любителям кіно не лише Америки, а й багатьох країн нагоду побачити улюблених акторів не на екрані, а в житті – як вони походжають у вбраннях від найкращих дизайнерів, з діамантами, позиченими на цей вечір у найдорожчих ювелірів країни, уздовж червоної доріжки, простеленої до дверей палацу «Кодак» у Лос-Анджелесі; як вони, ледве стримуючи хвилювання, приймають золочені статуетки з рук своїх колег – символ визнання найвищих досягнень у створенні фільмів.

Але при всьому тому, відчувається певна стриманість у проведенні церемонії – таке враження, що героям дня до деякої міри ніяково за цю супергламурну подію на тлі нинішньої рецесії.

Нагороди отримали

Фільм, який стає номером першим, традиційно, на кожній церемонії називають останнім і нинішня церемонія – не виняток. Наприкінці церемонії, біля 12 ночі в Нью-Йорку, 9-ої вечора у Лос-Анджелесі, Стівен Спілберг, великий кіномитець, назвав переможця. Як усі й передбачали, Оскара отримав напівіндійський «Мільйонер з нетрів».

Найкращий режисер – Денні Бойл, постановник фільму «Мільйонер з нетрів». Першим актором року став Шон Пенн, за роль гомосексуала, вбитого заступника мера Сан-Франциско Гарві Мілка у біографічному фільмі «Мілк». Академія нагородила Пенна у рівному суперництві з неймовірним Мікі Рурком, виконавцем ролі борця у цирковому шоу.

Оскара за кращу головну жіночу роль отримала британська акторка Кейт Вінслет, яка зіграла колишню наглядачку нацистського табора смерті у фільмі «Читець». Серед кращих акторів другого плану вирізнили Хіта Леджера, покійного актора, за його останню роль у фільмі «Темний Лицар». Серед актрис другого плану, як багато хто й очікував, нагороду отримала блискуча іспанська актриса Пенелопа Круз, що зіграла приховану художницю у фільмі «Вікі, Кристина, Барселона» знаменитого комедіографа Вуді Аллена.

Оскаром за найкращий фільм іноземною мовою нагородили японський фільм «Небіжчики» про безробітного композитора, який знайшов працю у моргу.

Певною несподіванкою було рішення Академії кіно обійти нагородами новий фільм видатного актора й режисера Клінта Іствуда «Гран Торіно», де він зіграв роль робітника-пенсіонера, який несподівано зближується з родиною імігрантів-тайців.

Між тим, стало відомо, що губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґер, у минулому легендарна кінозірка, оголосив, що він погодився повернутися на екран. Шварценеґер зніметься в епізодичній ролі у фільмі свого колеги й приятеля Сильвестра Сталоне.

(Нью-Йорк–Київ–Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG