Доступність посилання

ТОП новини

Україні варто запровадити держмито за в’їзд для громадян ЄС – депутат-регіонал


Народний депутат України від Партії регіонів Леонід Кожара вважає, що це потрібно, бо Європейський Союз поки не збирається відмовлятися від стягування плати за візи для громадян України заявив.

« Ми повинні діяти дзеркально. Думаю, що це може бути, як у Туреччині, Таїланді, де платиться при в’їзді державне мито», – сказав Кожара агентству «УНІАН» у Брюсселі.

За його словами, на сьогодні навряд чи можливо відновити візовий режим для громадян ЄС, оскільки це може негативно сприйнятися в Євросоюзі.

Він також висловив думку, що ініціатива щодо запровадження державного мита мала б виходити від Президента, оскільки вона має безпосередній стосунок до зовнішньої політики.

Україна скасувала візовий режим для громадян ЄС, а також США, Канади та низки інших країн у 2005 році.

Євросоюз, зі свого боку, уклав із Україною угоду про спрощення оформлення короткотермінових віз, яка полегшує це для деяких категорій українських громадян.

Також за цією угодою вартість розгляду прохання про короткотермінову візу до країн-членів ЄС для українців залишилася на рівні 35 євро, тоді як для громадян більшості інших «візових» країн вона зросла до 60 євро.
XS
SM
MD
LG