Доступність посилання

ТОП новини

Активісти Рівненщини кризу долатимуть громадою


Рівне – У регіонах України тривають регіональні конференції Надзвичайної громадянської асамблеї. Учора громадські активісти Рівненщини оцінювали політико-економічну ситуацію в країні й області і радились, як пом’якшити наслідки кризи в окремо взятій області.

Чи може громадський сектор пом’якшити негативні наслідки соціально-економічної кризи? Яким чином повинні змінитися цілі та пріоритети діяльності громадських об’єднань в умовах кризи? Які громадські кампанії є наразі пріоритетними? На ці запитання шукали відповіді представники рівненських громадських організацій.

З'ясувалося, що не лише економічні питання турбують нині рівнян. Обговорення відбулося в момент, коли доля цілої фракції, і, власне, коаліції у Верховній Раді може бути вирішена волею однієї людини, наголосив голова Рівненського відділення Всеукраїнської громадської організації «Антикримінальний вибір» Сергій Штурхецький. Цією людиною може стати саме голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук. Він заявив, що в разі отримання депутатського мандата ініціюватиме відставку уряду.

Як вважає Сергій Штурхецький, така ситуація є ненормальною: «Нарешті рівненський політик може визначати перебіг подій в державі. З іншого боку, взагалі це дика ситуація, коли голова облдержадміністрації говорить про те, що потрібно відставити уряд, і що одна людина, один депутат може повністю змінити конфігурацію політичної системи України. Зрозуміло, що питання ширшого залучення громадськості, особливо проведення місцевих виборів не за партійною, а хоча б за змішаною системою, чи за відкритими списками, засвідчує гостру необхідність більшої відповідальності політиків і партій перед людьми».

Третій сектор Рівненщини: дієвість доведена справами

За круглим столом зібралися представники найактивніших рівненських громадських організацій. Кожна з них досягла певних успіхів і знана в регіоні – як-от Волинський ресурсний центр, Фундації регіональних ініціатив та князів-благодійників Острозьких, котрі залучили в область чимало коштів для реалізації соціальних програм, або ж «Опора», «Чайка», «Антикримінальний вибір» та Комітет виборців України, котрі працюють з населенням, надаючи йому юридичну та консультативну допомогу, «Спілка водіїв» та незалежна медіа-профспілка, відомі відстоюванням трудових прав, або ж Рівненське агентство журналістських розслідувань, завдяки діяльності якого в області подолані кілька серйозних корупційних схем.

Нині ж, зокрема, правозахисні громадські організації передбачають зростання кількості порушень у сфері законодавства про працю.

Основний акцент – на дотримання законодавства про працю

Лише в січні нинішнього року до територіальної інспекції праці вже надійшло в чотири рази більше звернень про порушення прав, ніж за відповідний період минулого року, розповів голова рівненської організації Комітету виборців України Олексій Горецький.

«Практика показує, що це досить серйозні проблеми. Людей починають масово звільняти, користуючись не досить високою правовою освіченістю, різними методами – для того, щоб зменшити свої видатки на соціальні цілі і створити різні механізми для того, щоб не дати людині навіть перехідного періоду для адаптації», – каже голова рівненської організації Комітету виборців України.

За словами Олексія Горецького, якщо за згодою сторін людину звільняють, вона три місяці не отримує допомоги, навіть ставши у центр зайнятості на облік – чого раніше не було.

«Люди до нас приходять, яких уже пропонують звільнити за такою схемою, або ставлять питання, що ми таким чином будемо тебе звільняти. І людина лишається біля розбитого корита як мінімум на три місяці. Тому що зміни в законодавство внесені, а інформаційної кампанії системної не було», – зазначив голова рівненської організації Комітету виборців України Олексій Горецький.

У Рівненському центрі права Комітету виборців якраз і проводять подібну кампанію і показовий захист прав звільнених працівників. Для того, щоб він був ефективнішим та скоординованим, зусилля різних правозахисних організацій доведеться об’єднати, переконані учасники зустрічі.

А ще місцевий третій сектор прагне посилити роль профспілок у реальному захисті трудових прав, пропагувати енергозберігальні технології, у першу чергу місцевих винахідників, і шукати грантові кошти на їх впровадження, а також сприяти у пошуках інвесторів в економіку області. За результатами конференції будуть напрацьовані напрямки, за якими працюватиме рівненська громада.

(Рівне–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG