Доступність посилання

ТОП новини

«Пити або їхати»: німці й скандинави – на найвищій сходинці п’єдесталу


Брюссель – Хто з європейців найдисциплінованіший на автошляхах? Як виявляється, ні французи, ні італійці, ні іспанці. Згідно зі щойно оприлюдненими даними моніторингової аґенції «Іпсос», на першому місці стоять німецькі водії. Їхня поведінка за кермом отримала найвищі оцінки. Друге і третє місця посідають автомобілісти Британії та Швейцарії. А останнє – португальці. Радіо Свобода спробувало з’ясувати, чим викликаний такий розподіл.

Досліджуючи дорожню статистику різних країн європейської спільноти, аналітики дійшли висновку, що саме Німеччина відзначається найнижчим рівнем смертності на дорогах. Пояснення цьому – німецька ментальність, рівень оснащення автомобілів засобами безпеки та добра організація водійських навчальних курсів.

Найнижчі показники у Португалії, країни, де спостерігається найвищий рівень ризику та найбільша кількість аварій.

Згідно з опитуваннями, всі без винятку європейці усвідомлюють небезпеку користування під час руху мобільними телефонами чи недотримання безпечної дистанції. Натомість автомобілісти країн європейської співдружності набагато рідше замислюються над наслідками надмірного вживання алкогольних напоїв.

Директор відділу маркетингу європейської страхувальної компанії AXA Мішель Бланшар каже, що загалом 7 водіїв із 10 почуваються в безпеці під час водіння. У Німеччині, Швейцарії та Великобританії це співвідношення становить 8 з 10. А серед водіїв-іспанців чи італійців тільки 5 із 10 кажуть, що за кермом почуваються безпечно.

Алкоголь за кермом – проблема і в ЄС

Проте все частіше оператори страхувальних компаній нарікають на те, що поведінка автомобілістів із кожним роком змінюється на гірше.

«Поведінка європейців на автошляхах усе більше непокоїть. Наприклад, 80 відсотків німців намагаються проїхати на жовте світло. Щодо алкоголю, який є найчастішою причиною аварій, то найбільше турбують бельгійці, люксембуржці та французи. 40 відсотків водіїв цих країн сідають за кермо після вживання більше від дозволених там двох чарок алкогольного напою. Основна причина такої поведінки – неусвідомлення дозволених законом норм», – зазначає Мішель Бланшар.

Однак і тут існує різниця, скажімо, між водіями півдня Європи та водіями зі скандинавських країн.

«Правила «пити або їхати», що давно популяризується у Європі, дуже ретельно дотримуються у північних країнах. Натомість у державах, що вже згадувалися, – Бельгії, Люксембурзі чи Франції, – водії визнають, що не дотримуються цього принципу», – каже представник страхувальної компанії AXA.

Іще один невеселий пункт статистики, що стосується без винятку і півдня, і півночі Євросоюзу: чверть від усіх потерпілих у результаті автомобільних аварій становить молодь.

(Брюссель – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG