Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає МВФ якомога швидше відновити роботу в Україні


Президент України висловив у листі до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана подяку «за розуміння складності поточної економічної ситуації в Україні і готовність відновити діалог з українською стороною щодо перегляду критеріїв Меморандуму про економічну та фінансову політику».

Віктор Ющенко заявив, що вже наступного тижня зацікавлені органи влади і політичні партії підготують узгоджені позиції з невирішених питань і передадуть їх до офісу МВФ у Вашингтоні. До парламенту також буде внесено низку законів, на необхідність прийняття яких звертала увагу остання місія Фонду. Це дозволить суттєво скоротити дефіцит державного бюджету України на 2009 рік.

«Цими кроками Україна засвідчує свою готовність до відновлення діалогу з Міжнародним валютним фондом», – наголосив у листі Президент.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення надати Україні стабілізаційний кредит в обсязі 16,43 мільярда доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка потерпіла від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту обсягом у 4,5 мільярди доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була ухвалити рішення щодо надання чи ненадання Україні другого траншу.

13 лютого МВФ, враховуючи суттєвий дефіцит державного бюджету, закликав Україну до суворого кризового менеджменту.

Як повідомляв представник МВФ Дейвід Голі, «дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває».

У п’ятницю стало відомо, що МВФ готовий піти на компроміс – надати Україні другий транш кредиту без суттєвого скорочення дефіциту бюджету, проте за умови, що Кабінет Міністрів знайде неінфляційні джерела фінансування бюджету.
XS
SM
MD
LG