Доступність посилання

ТОП новини

Трагедію Гути Пеняцької спровокували режими Гітлера і Сталіна – Качинський


Трагедія села Гута Пеняцька, як і волинська різня 1943 року, не мала би місця без дозволу на це влади тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна, які хотіли заволодіти цими землями за принципом «розділяй і володарюй».

Про це заявив під час вшанування пам’яті загиблих поляків та українців на Бродівщині Львівської області внаслідок трагічних подій 1944 року президент Польщі Лех Качинський.

У своєму виступі польський президент акцентував на тому, «що в результаті німецько-більшовицьких провокацій поневолені народи піднімали зброю не проти гнобителів, а проти інших поневолених».

Президент Польщі відзначив, що злочинні події 1944 року «на десятиліття увірвали нитку довіри між поляками та українцями». Але сьогоднішня акція примирення поляків і українців, їх спільна присутність на місці знищеного польського на той час села Гута Пеняцька і біля пам’ятника жертвам більшовицьких репресій у місті Броди означає «крок поєднання наших народів».

Український і польський президенти поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника Жертвам більшовицьких репресій у Бродах на Львівщині.
XS
SM
MD
LG