Доступність посилання

ТОП новини

В Україні вже півроку ніхто не контролює ліки


З вересня 2008 року в Україні не проводиться легітимний контроль якості лікарських препаратів.

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомила перший заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Інна Демченко.

До такої ситуації, за її словами, привела ухвала уряду від 10 вересня 2008 року про ліквідацію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення і створення Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів.

У грудні Президент своїм указом зупинив дію цієї ухвали і звернувся до Конституційного суду, який 11 лютого відмовив у відкритті відповідної справи.

«Уся система контролю якості ліків сьогодні паралізована. По суті, з 10 вересня – моменту виходу ухвал уряду... наш ринок ліків повністю відкритий», – констатувала Демченко.

На її думку, в даний момент ліквідовані контрольні органи не можуть виконувати свої функції, а нову структуру з відповідними повноваженнями створити поки не вдалося.

«З 10 вересня легітимно не здійснюється контроль якості ліків, не погоджуються паспорти на аптечні установи, не контролюється оборот, не видаються сертифікати на ввезення, – частина товарів перебуває на карантині. За півроку не вдалося створити новий єдиний орган контролю», – підкреслила Демченко.

Причину вона бачить в тому, що нова контролююча структура створюється з нуля, без використання напрацювань і матеріально-технічної бази ліквідованих служб.
XS
SM
MD
LG