Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті епідемія крадіжок у банках


Ужгород – У Закарпатській області дедалі частіше грабують банківські установи. Правоохоронці кажуть, причин цього кілька, і серед них далеко не останнє місце займає економічна криза та погіршення криміногенної ситуації в державі. Але нерідко винні й самі фінансові установи.

Банківські установи – наче цукерки без обгортки для злочинців. Таке порівняння наводять правоохоронці, розповідаючи, що банки в Закарпатті дуже часто притягують криміналітет тим, що не мають охорони. Ні ґратів на вікнах, ні елементарної сигналізації – через це грабують такі установи дедалі частіше. І якщо за весь минулий 2008-ий рік в області вчинено сотню спроб пограбувань банків, то вже за два місяці поточного року – більше двох десятків.

У міліції нарікають – банкірам шкода грошей на охорону, каже начальник управління Державної служби охорони при Головному управління МВС у Закарпатті полковник Олександр Конюшок: «Як показує практика, у більшості випадків злочинні посягання вчиняються щодо тих об’єктів, які взагалі не охороняються, технічний стан яких не відповідає вимогам постанови Національного банку України, або охороняються не державними охоронними підприємствами».

Зміцнення матеріально-технічної бази злочинних угруповань

Правоохоронці пов’язують зростання спроб пограбувань банків у першу чергу зі складною економічною ситуацією. Кажуть, зростає кількість безробітних, жити за щось усім їм потрібно, тому і йдуть на правопорушення.

З іншого боку, в державі загалом спостерігається зміцнення матеріально-технічної бази злочинних угруповань, а ще – з місць позбавлення волі звільняється багато засуджених. Та банкіри мають свої аргументи. Каже один з них, В’ячеслав: «Нерідко все залежить не від нас, ми на місцях нічого в контексті охорони вирішити не можемо, оскільки низка питань вирішується виключно на центральному рівні. Але є й інший бік проблеми: якщо ще можна в приміщенні встановити сигналізацію, а її, як виявляється, нескладно вимкнути, то є в нашій області такі населені пункти, приміром, у горах, де немає взагалі охоронних агентств. Тому забезпечити охорону буває важко».

Та поки банкіри наводять свої аргументи, в міліції проводять інспектування фінансових закладів. Уже цьогорічна перевірка засвідчила невтішні результати: з перевірених понад п’яти сотень банківських установ 245 практично не охороняються. А це означає: грабіжникам ледь не дають ключі від сейфів до рук.

(Ужгород–Київ–Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG