Доступність посилання

ТОП новини

Україна може опинитися за новою «залізною завісою» (європейська преса)


Прага – Європейський Союз не бажає виділяти гроші для допомоги Україні. Світ боїться українських соціальних бунтів. Чи допоможе перемир’я в Києві повернути довір’я МВФ? Росія знову погрожує «щось робити з Україною», якщо вона не платитиме за газ. Такі теми порушують європейські видання. Тим часом чеські газети попереджають про таємні переговори президента Чехії Вацлава Клауса з представниками великого російського нафтового бізнесу.

«Нова «залізна завіса» розділить багатих і бідних Європи», – пророчить на першій сторінці лондонська «Таймз». Газета інформує про те, що лідери Східної Європи виступили з апокаліптичними прогнозами, віщуючи, за відсутності допомоги Заходу, мільйонні безробітні походи з їхніх країн у відносно щасливі держави ЄС. «Таймз» також зауважує, що такі заклики на недільному саміті ЄС у Брюсселі не мали успіху, бо більшість західних країн Євросоюзу віддають перевагу підтримки «своїх» за рахунок східних сусідів. Газета також пише про те, що Україна може поки що розраховувати на допомогу від МВФ і це перегукується зі словами чеського прем’єра Мірека Тополанека, головуючого в ЄС, який сказав у Брюсселі, що Україна може отримати допомогу «лише в рамках пропозицій від МВФ». Тобто, треба розуміти, що загроза нової «залізної завіси» може стосуватися, насамперед, України.

Російське інтернет-видання «Время Новостей» заявило, що Україна без кредиту Росії «не може розраховувати і на допомогу від МВФ». Це видання також вважає, що судячи з позиції Заходу, «окрім як від Росії, Києву підтримки чекати немає звідки».

Впливова «Інтернешнел Гералд Трібюн» інформує про те, що «Україна нині балансує на межі хаосу» і є загроза соціальних бунтів, що «дуже непокоїть світових лідерів», бо «Україна займає важливе стратегічне місце». У газеті також йдеться про загрозу втручання Росії у внутрішні справи України, що може завадити Україні «виконувати надзвичайно важливу роль буфера між Росією та ЄС».

Вже згадане російське видання «Время Новостей» не виключає, що найближчими днями можливий новий спалах «газової війни» між Москвою та Києвом, бо, на думку цього інтернет-часопису, для «Нафтогазу України» оплата за російський газ у сумі понад 3 мільярди доларів у 2009 році є непідйомною, «картина дійсно постає вкрай важка», – резюмує «Время Новостей».

У той же час чеський впливовий часопис «Респект» оприлюднив великий матеріал про таємну зустріч чеського президента Вацлава Клауса з керівником одного з найбільших російських енергетичних концернів «Лукойл» Вагітом Алескеровим. Часопис попереджає по небезпеку «наростання російської експансії в Чехії». Тут ідеться про реальне збільшення російських інвестицій у чеську економіку, намагання викупити не лише енергетичні активи, але й стати власниками чеських транспортних, авіаційних фірм. У публікації висловлюються побоювання про якісь таємні угоди чеських політиків із Москвою, що може загрожувати національній безпеці Чехії.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG