Доступність посилання

ТОП новини

Катанія – місто біля вулкану Етна


Фонтан слона на площі Дуомо

Палермо – Катанія – Італійський острів Сицилія – щедрий на сонце і світло за будь-якої пори року. Тож важко уявити, що у цих краях може існувати «темне» місто. Назва йому – Катанія.

Іонічне узбережжя Сицилії, неподалік від найвищого діючого вулкану Європи Етна. Понад дві з половиною тисячі років тому грецькі колоністи заснували тут місто Катанія. Маючи такого грізного сусіда, не дивно, що поселення зазнавало руйнувань внаслідок природних катаклізмів. Але Катанія неодноразово підводилася з руїн після виверження вулкану і катастрофічних землетрусів.

Сьогодні це гамірливе робітниче місто біля моря. Його вважають промисловим центром острова. Барокові будівлі і монументи Катанії зведені з чорного вулканічного каменю, деякі – з білого вапняку. Ось чому місто видається темним та сірим, але водночас його називають найсвітлішим. У Катанії сонце світить довше, ніж будь-де в Італії: 2528 годин на рік.

Шанують Святу Агату, а головний монумент – слон

Покровителька Свята Агата
За гарної погоди вибралася на прогулянку між палацами і соборами часів Римської імперії та Середньовіччя. У серці, на площі Дуомо, головний монумент, він же символ міста – слон Катанії. Фігура тварини з чорного вулканічного каменя, а над нею височіє білий єгипетський обеліск із граніту. Внизу хлюпочуть невеличкі водограї.

Про катанійського доброго слона існує безліч переказів. Поширена бувальщина: коли на цій місцевості з’явилися перші поселенці, усіх страшних диких звірів вигнав звідси саме слон.

Є в Катанії ще одна постать, яку надто шанують місцеві жителі. Це свята покровителька, мучениця Агата. З її іменем пов’язані багато місць та об’єктів, зокрема Собор Святої Агати, збудований у 12 столітті. Щороку покровительці присвячують велику святкову церемонію. На початку лютого, прославляючи святу Агату, вулицями Катанії влаштовують церковну ходу.

Місцева вчителька синьйора Маріанна була учасницею таких церемоній. Вона розповідає: «Члени релігійних осередків і всі охочі крокують зі свічками, хоругвами та зображеннями Святої. Всі одягнені у біле і чорні кепки. Бо саме біла хустина Святої Агати однієї ночі врятувала місто від вулканічної лави».

Риба, фрукти, овочі...

Учасники церковної ходи
Від святих будівель поринаю у галасливе місце, де пульсує народне життя Катанії. Рибний ярмарок «Пескерія» славиться на всю Сицилію. Різноголосся продавців і покупців, різноманіття запахів, смаків і кольорів. На базарних ятках не тільки риба з моря, а й свіжі м’ясо-молочні продукти, фрукти та овочі. Дещо з цього асортименту люб’язно пропонують скуштувати.

У розпал сезону цитрусових я обрала червоний сицилійський апельсин. Його вирощують на схилах вулкану Етна, де в землі багато мінералів. Наповнений вітамінами, фрукт соковитий і поживний. А його кисло-солодкий смак – ще одне незабутнє враження від темпераментної Сицилії.

(Палермо – Катанія – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG