Доступність посилання

ТОП новини

Вахтанг Кікабідзе: «І в Росії до керівництва країною прийдуть нормальні люди...»


Актор і співак Вахтанг Кікабідзе

Прага – Відомого грузинського кіноактора, співака, просто веселу й життєрадісну людину Вахтанґа Кікабідзе на пострадянських теренах знають дуже добре. Ще до недавнього часу він, зокрема, часто бував у Росії зі власними концертами. Після серпневої російсько-грузинської війни Кікабідзе заявив: доти, доки в Росії править нинішній режим, він туди не поїде. А до російської інтелігенції, серед яких багато його шанувальників, актор і співак звернувся з новою піснею «Розчарували».

Вахтанґ (або просто Буба, як його ще називають) Кікабідзе планував відзначити 70-річний ювілей у Кремлівському палаці. Однак через серпневий напад Росії на Грузію він скасував свій концерт. Ба, більше, Кікабідзе відмовився прийняти з рук президента Дмитра Медведєва орден дружби.

Ювілейний концерт улюбленця публіки відбудеться, натомість, 24 жовтня в Києві, в палаці «Україна».

Там він і заспіває свою нову пісню, повна назва якої: «Ви мене не зрадили – розчарували».

Все це було, було... Чи буде знову?

Хтось із шанувальників творчості Кікабідзе сказав, що нова пісня «пронизує до сліз».

В інтернеті можна не лише послухати пісню, а й подивитися кліп.

У кадрі – культурна хроніка СРСР, відомі обличчя: Євген Євтушенко, Михайло Дудін, Белла Ахмадуліна, Андрій Вознесенський. А трохи далі – сучасні кадри: серпень 2008-го, російські винищувачі бомбардують Ґорі, плач, сльози, відчай людей...

Текст пісні, розповів Радіо Свобода Вахтанг Кікабідзе, з’явився два чи три місяці тому. Слова написав грузинський тележурналіст Ґоґа Чантурія.

«Ми не хотіли зробити просто кліп про війну, щоб у людей серце розбивалось,- каже співак. - Пісня адресована російській інтелігенції. Цим кліпом ми нагадали, що ми були друзями. Що вони до нас приїжджали, ми їздили до них. Проводили вечори поезії, виставки, концерти. Гостей зустрічали, проводжали... Грузія завжди славилась цим».

На запитання, наскільки зараз можна відновити таке спілкування, Вахтанґ зауважив: «Доти, доки там, у політиці, не зміняться люди, нічого не зміниться».

Тобто, дружби немає. Назавжди чи тимчасово, запитали ми.

«Я думаю, що не назавжди. Політики ж також не бувають назавжди. Коли правляча влада зміниться, прийдуть якісь прогресивні люди, які зрозуміють, що належить по-іншому жити. Так було завжди, нічого нового в цьому немає», – каже Вахтанґ Кікабідзе.

«Я дорікаю російській інтелігенції за її мовчання»


Нова пісня – докір російській інтелігенції, це дуже відчутно. Втім, чи інтелігенція перша, кому можна дорікати за саму серпневу війну? На це Буба каже: «Звісно, вона не винна, про це ніхто нічого не каже. Зате розчарування – так, тому що не користуються своїм правом говорити правду. Я кажу лише про те, що промовчали. А так усе, як у пісні: «Ми живемо, як колись, в очікуванні зустрічі. Місце є надійне, тільки світ не вічний...».

У самій Росії пісня «Розчарування», відмова Кікабідзе приїхати до Москви на ювілейний концерт викликала в одних схвалення і солідарність, в інших – розчарування і навіть гнів.

Одні кажуть, що у нинішньому погіршенні російсько-грузинських стосунків, розриві культурних зв’язків винен президент, Міхеїл Саакашвілі, інші ж переконані: Вахтанґ Кікабідзе вчинив як справжній патріот. Бо не може патріот чинити інакше, коли Росія загарбує частину його батьківщини.

(Прага – Київ)


Вахтанг Кікабідзе: «Ви мене не зрадили - розчарували»
  • Зображення 16x9

    Зиновій Фрис

    На Радіо Свобода з 1994 року. У різні роки очолював кілька газет, у тому числі «Заповіт» і «Пан плюс пані», був власним кореспондентом «Киевских ведомостей» у країнах Балтії та Скандинавії, а потім заступником головного редактора цього видання.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG