Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині запровадять суворі правила оплати топ-менеджерів


Німеччина – Велика коаліція домовилася про запровадження низки обмежень в оплаті топ-менеджерів. Такому рішенню передував складний переговорний процес. Врешті-решт після нічного засідання коаліційної комісії, яке тривало понад 6 годин, сторонам вдалося знайти компроміс.

Підприємство зазнає збитків, банкрутує, а його керівництво продовжує отримувати астрономічні зарплати, які сягають багатьох мільйонів. Така ситуація досі була радше правилом, ніж винятком у Німеччині.

Тепер все має змінитися. Учасники великої коаліції нарешті досягли компромісу стосовно запровадження певних обмежень для оплати менеджерів.

Важливо мати більшу прозорість

У майбутньому розмір зарплати має визначати наглядова рада, а не лише невеличка спеціальна комісія. Це допоможе створити більшу прозорість. Крім того, наглядову раду хочуть зобов’язати, навіть незважаючи на підписані з менеджерами контракти, зменшувати розміри гонорарів керівництва компанії, якщо у фірми виникають проблеми. І ще одне нововведення: акції підприємства, якими також розплачуються з менеджерами, ті можуть продавати лише через чотири роки, а не через два, як це було раніше.

В інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk міністр фінансів Німеччини Пер Штайнбрюк пояснив необхідність суворіших правил при оплаті праці менеджерів так: «Більша прозорість й обмеження допоможуть, на мою думку, усунути вкрай проблематичний механізм заохочення менеджерів, які були зацікавлені у швидких прибутках і при цьому не брали до уваги можливий негативний ефект для загальних результатів діяльності компанії. Треба позбутися такого механізму заохочення, який також частково призвів до фінансової кризи».

Над соціальним миром нависла загроза

Заступник фракції соціал-демократів у Бундестазі Йоахім Посс, у свою чергу, застеріг перед загрозою, яка нависла над соціальним миром у Німеччині, оскільки менеджерські зарплати постійно долають нові висоти, водночас зарплати пересічних працівників переживають стагнацію. Для того, щоб уявити, про які суми йдеться, варто згадати, наприклад, голову правління компанії Porsche Венделіна Відекінґа. За оцінками, за рік він отримує 60 мільйонів євро. Щоправда, Porsche вважається вкрай успішним підприємством.

Учасники нічного засідання коаліційної комісії в Берліні, однак, так і не змогли домовитися стосовно запровадження верхньої межі при встановленні гонорарів для топ-менеджерів, як того вимагали соціал-демократи.

(Німеччина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG