Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові протестують проти боргів за зарплатою, дій банків та нових комунальних тарифів


Харків – Більш як тисяча людей у Харкові сьогодні вимагала погасити борги із заробітної плати, заборонити банкам конфісковувати заставне майно та скасувати підвищення комунальних тарифів. Одразу кілька акцій протесту відбулися на майдані Свободи.

«Зарплату! Роботу!» – з такими вимогами на майдан Свободи вийшли співробітники промислових гігантів Харкова: приладобудівного заводу імені Шевченка, машинобудівельного імені Малишева та харківського авіаційного. Зароблених грошей люди не бачили щонайменше півроку.

За даними Державного комітету статистики, загальний борг із зарплати на Харківщині сягнув уже майже 127 мільйонів гривень. Найбільші проблеми саме на державних підприємствах.

Тож і опікуватись заводами має держава, кажуть у відповідь місцеві чиновники. Голова обласної ради Сергій Чернов пообіцяв ініціювати нараду за участю представників Міністерства промислової політики – мовляв, нехай вони і пояснюють, де гроші.

Щоправда, вже не чекатимуть наради на авіазаводі. По обіді прес-служба обласної адміністрації повідомила, що підприємство отримало обіцяні урядом 40 мільйонів гривень і людям почали виплачувати зарплату.

Позичальники банків вимагають відстрочки за платежами

Немає грошей і в позичальників банків. Обурені політикою Національного банку та зростанням курсу долара, вони сьогодні теж вийшли на вулицю. Кілька сотень людей приїхали на машинах, узятих в кредит – у будь-який момент їх може довестися повертати банкам.

«У мене діти взяли дві машини в кредит. На сім років. І тепер доводиться нам, пенсіонерам, розплачуватись. Давати їм на харчування, на все», – каже одна з учасниць мітингу.

Позичальники банків вимагають надати відстрочки за кредитними платежами, запровадити мораторій на конфіскацію заставного майна, а також перевести валютні кредити в гривневі за курсом Нацбанку на момент отримання кредиту.

Натомість голова обласного відділення НБУ Володимир Качук не вірить у дієвість масових акцій і пропонує позичальникам домовлятись полюбовно.

«Ті акції, які ви проводили під стінами управління Національного банку, ті акції, які ви проводите біля банків, – вони призвели до чого-небудь? Лист якийсь написали… Яке запитання, така і відповідь! Вирішити все це, що тут звернено, неможливо! Ну, не працює економіка! А без повернення боргів банки теж не можуть жити. І тому я звертаюся до ініціативної групи: виходьте на мене, ми будемо зустрічатись і вирішувати спільно питання», – заявив Володимир Качук.

Підтримати позичальників погодилась обласна рада, ухваливши на позачерговій сесії відповідні звернення до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Національного банку.

Незгодним із новими тарифами мерія пропонує оформлювати субсидії

Свої вимоги до влади висунули і комуністи. Вони проти підвищення комунальних тарифів. Кажуть, у період фінансової скрути люди не зможуть платити за новими розцінками.

Депутат облради від фракції КПУ Олексій Перепелиця заявляє: «Зараз знову підвищуються тарифи. У той же час ми знаємо, що уряд фактично заморозив зростання заробітної плати, соціальні виплати. Зрозуміло, криза і таке інше. Але ж це є ненормальним, тут має бути якийсь паритет!»

Місцева ж влада, яка, за законом, ухвалює тарифи на послуги комунальників і вже підвищила в Харкові квартплату, а також ціни на воду та водовідведення, вихід пропонує шукати в оформленні субсидій.

«Це обов’язок держави – покрити певним прошаркам населення ту різницю, яку ця держава вимагає у людей, не надаючи їм можливість заробляти достатньо, щоб сплачувати за всі послуги і не звертатись за допомогою до держави», – каже міський голова Харкова Михайло Добкін.

У мерії запевняють, що докладатимуть усіх зусиль, щоб ті, хто має право на субсидію, не мали жодних проблем із її оформленням.

(Харків – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG