Доступність посилання

ТОП новини

Не дай Бог, МВФ відмовить Україні! – Порошенко (європейська преса)


Прага – В європейській пресі триває обговорення фінансової та економічної ситуації в Україні. Газети друкують інтерв’ю експертів, які вважають, що без продовження кредитування Києва з боку МВФ та інших світових банків Україні важко буде дати раду з кризою самотужки. Також йдеться про те, що політичне протистояння в українських владних верхах аж ніяк не сприяє реалізації допомоги Україні з боку світових фінансових потуг. Низка газет пишуть про нові успіхи українських спортсменів на змаганнях у Німеччині, Англії.

Так, австрійська «Ді Прессе» оприлюднила інтерв’ю з головою наглядовою ради Нацбанку України Петром Порошенком, який не погоджується, що аґенство «Стандард енд Пурс» занижує позначку платіжної спроможності України і вважає, що на сьогодні немає ніяких підстав так принижувати Київ, який має і достатні золотовалютні запаси, і порівняно невеличкий державний борг у сумі 11 мільярдів доларів. Порошенко також сказав австрійській газеті, що «не дай Бог, МВФ відмовить нам у грошах і політики збурять ситуацію до дострокових виборів в Україні – тоді ми будемо мати проблеми». Але все має бути гаразд з цим, вважає глава наглядової ради Нацбанку, і додає, що «цього тижня делегація МВФ повертається до України, щоб вирішити проблему з кредитом». Порошенко також відзначив, що МВФ уже погоджується з вищим рівнем бюджетного дефіциту і запевнив: «... питання другого траншу вирішиться позитивно. Сьогодні це в інтересах обох сторін». Петро Порошенко відзначив, що з виділенням кредиту МВФ проблеми України не зменшуються, і без кредитів з боку ЄС чи інших міжнародних інституцій Києву не обійтися. Тут Порошенко також поінформував, що українська влада звернулася по допомогу до Японії, Китаю, Сінгапуру та інших країн.

Представник уряду Швейцарії, глава державного секретаріату з економічних питань Жан-Денієл Ґербер розповів «Ноє Цюрхер Цайтунґ» про заходи швейцарської влади, направлені на боротьбу з економічною кризою. Він, зокрема, відзначив, що його влада вважає протекціонізм ворогом економічного відновлення у час кризи і додав, що «держава, зазвичай, є поганим підприємцем... завданням влади є створення добрих умов для підприємництва вдома і відкриття іноземних ринків». Ґербер також розповів, як Швейцарія успішно веде справи із зонами вільної торгівлі у світі, зокрема досягла подібних угод з Японією, Канадою, Колумбією, веде переговори про це з Індією і збирається висунути подібні пропозиції також Україні.

Низка німецьких газет із захопленням написала про чудову гру українського футболіста Андрія Воронина, який є власністю англійського «Ліверпуля» але цього року грає в оренді за берлінську «Герту». За цей клуб Воронин не лише набив з десяток чудових голів, але й вивів «Герту» у незаперечні лідери чемпіонату Німеччини. Про це пишуть і «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ», і «Зюддойче Цайтунґ», і інші газети Європи. «Франкфуртер Альґемайне» захоплюється трьома голами Воронина цими вихідними на виїзді, у грі з Коттбусом.

Австрійська «Дер Штандард» інформує про підготовку до нового бою у австрійських Альпах українського чемпіона світу з боксу у надважкій вазі за найпрестижнішою версією WBC, Віталія Кличка. Він готується тут до захисту свого титулу 21 березня у німецькому Штутгарті проти кубинця Ґомеса. Газета відзначає, що спаринг-партнерами Кличка є такі відомі американські боксери як Бірд і Томпсон, які кажуть, що Ґомесу проти Кличка можна хіба що розраховувати на випадкову вдачу, бо Віталій готовий до цього бою, як ніколи раніше.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG