Доступність посилання

ТОП новини

Подих війни на корейському півострові


Прага – Північна Корея оголосила про повну бойову готовність своїх військ. Офіційний Пхеньян каже, що це реакція на спільні військові навчання, які проводять Сполучені Штати та Південна Корея. Такі навчання влаштовують щороку. Але тепер становище особливо напружене через те, що на Заході підозрюють, що під виглядом запуску супутника насправді Північна Корея хоче випробовувати ракети далекого радіусу дії.

Пхеняьн звинувачує Вашингтон і Сеул у підготовці нападу на Північну Корею і обіцяє, що відповідь буде рішучою.

«Наші революційні збройні сили дадуть нещадну відсіч агресорам у справедливій війні за возз'єднання», – заявляють диктори на телебаченні.

Така риторика не нова. Практично щороку Пхеньян схожими словами реагує на військові навчання американців і південних корейців. Але цього разу Північна Корея ще й попереджає світову спільноту не перешкоджати запуску свого супутника. Речник збройних сил КНДР заявив сьогодні: «Якщо зіб’ють наш супутник, який має мирну мету, то це означатиме війну».

Але Сполучені Штати і Японія підозрюють, що замість мирного освоєння космосу Північна Корея насправді хоче випробувати балістичні ракети «Теподонґ-2» – ті самі ракети, котрі Пхеньяну заборонила запускати Організація Об’єднаних Націй.

Північнокорейську ракету можуть збити

Американські та японські військові припускають, що можуть збити північнокорейську ракету незалежно від того, є на ній супутник чи ні. У Вашингтоні і Токіо побоюються, що комуністична влада у Північній Кореї вдосконалює технічні можливості для того, щоб у перспективі націлювати на решту світу ядерні боєголовки.

Офіційний Пхеньян не повідомляв дати запуску, але дав знати, що це може відбутися найближчим часом, можливо, і під час навчань американців та південних корейців, які триватимуть від сьогодні до 20 березня. У них бере участь 50 тисяч військових.

Генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Такео Кавамура закликає КНДР не загострювати ситуації. «Наш уряд наполегливо просить Пхеньян стриматися, адже те, про що говорить Північна Корея, може дестабілізувати регіон і перешкоджати миру», – зазначає Такео Кавамура.

Як кажуть у Токіо, японські війська не перевели до стану підвищеної бойової готовності, але вони «готуються».

Дехто з оглядачів тим часом припускає, що КНДР голосно б’є у барабани війни навмисне, щоб привернути увагу нової американської адміністрації. Мовляв, там торгуються ядерною програмою, щоб отримати економічні і політичні поступки.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG