Доступність посилання

ТОП новини

Уряд затвердив рiшення для спiвпрацi з МВФ


Кабінет Міністрів затвердив рiшення для спiвпрацi з Міжнародним валютним фондом та отримання другого траншу кредиту МВФ, заявляє вiце-прем’єр Григорiй Немиря.

«Я хочу зазначити, що завдяки конструктивнiй спiвпрацi всiх складових цього процесу сьогоднi на засiданнi уряду ми ухвалили узгоджене рiшення, яке, на нашу думку, дає змогу вже в найближчому майбутньому досягти практичних результатiв щодо повернення мiсiї МВФ, i через певний час – ухвалення рiшення щодо надання другого траншу кредиту», – сказав вiн.

За словами Немирі, для забезпечення незалежного функцiонування Нацiонального банку України на засiданнi уряду ухвалили низку важливих рішень, зокрема, щодо внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв i НБУ про рефiнансування банкiв у перiод фiнансово-економiчної кризи.

Також Кабмін вирішив внести змiни до постанови уряду стосовно участi держави в капiталiзацiї банкiв. Крiм того, ухвалили рiшення про внесення законопроекту щодо скасування статей 84, 86 закону України про державний бюджет на 2009 рiк.

«У законi про державний бюджет на 2009 рiк iснують статтi 84 i 86, якi, на думку експертiв, створювали загрозу забезпечення справжньої незалежностi функцiонування Нацiонального банку», – пояснив вiце-прем’єр.

Немиря також пiдтвердив, що на засiданнi уряду був затверджений фінансовий план «Нафтогазу України».

Нещодавно українське керівництво надіслало спільне звернення до МВФ про продовження співпраці. Проте, за даними ЗМІ, цей лист повернули вiдправникам на доопрацювання без розгляду керівництвом фонду.

Національний банк отримав перший транш кредиту, який МВФ минулого листопада пообіцяв надати Україні.

Другий транш, який мав надійти 15 лютого, Київ досі не отримав. Мiсiя МВФ, яка щокварталу перевiряє виконання Україною умов меморандуму, перебуваючи в Україні наприкінці січня – на початку лютого, не змогла завершити свою роботу через низку неузгоджених питань.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG