Доступність посилання

ТОП новини

Ажіотаж довкола прийому заяв до першого класу в єдиній у Сімферополі українській гімназії


Українська гімназія в Сімферополі 11 березня 2009 р.

Сімферополь – Цьогорічний прийом заяв до першого класу в єдиній у Сімферополі українській гімназії знову проходить в атмосфері ажіотажу і завершується невеликими скандалами. Уже багато років на одне місце тут претендує 2-3 майбутніх першокласники. Через обмежені можливості дирекція гімназії змушена відмовляти багатьом дітлахам у можливості навчатися в україномовній атмосфері.

Цього року до першого класу Української гімназії Сімферополя за норми 56 першокласників у двох класах записали 90 малюків – це три класи. А претендували на навчання в – близько 200 дітлахів. Для того, щоб потрапити у заповітний список гімназистів, батьки займали чергу затемна. І, як повідомила директор гімназії Наталя Руденко, батьки з дітьми продовжують приходити й зараз, коли вже прийом завершився. Вона каже, що таке паломництво традиційно триває аж до 1 вересня, коли для цих дітей продзвенить перший дзвоник.

Справа в тому, що Українська гімназія Сімферополя – єдиний повністю україномовний навчальний заклад адміністративного центру Криму, де не тільки викладання, але й увесь навчальний процес проводиться українською мовою.
Наталя Руденко, Сімферополь 11 березня 2009 р.


У Сімферополі – близько півсотні шкіл, і в деяких є україномовні класи, але в усіх виховний процес проводиться російською мовою. От батьки й змушені йти в єдину україномовну гімназію, де вчитися мають змогу не всі, - бідкається Наталя Руденко, перед якою щороку стоїть проблема, як пояснити батькам, що на їхніх дітей не поширюється конституційне право на освіту рідною мовою.

Влада робить вигляд, що проблем немає

Натомість, начальник управління освіти Сімферополя Ірина Шихорєва каже, що причина такої популярності Української гімназії у сімферопольців – сучасний стан цього навчального закладу. Він має великі приміщення, спортзали, басейни, майстерні, сучасні комп’ютерні класи тощо. Що ж до вивчення української мови, то, за словами чиновниці, проблем з цим у місті немає – вона вивчається в усіх школах, а в багатьох є україномовні класи.

Валерій Пробий-Голова, Сімферополь 11 березня 2009 р.
Тим часом голова опікунської ради гімназії, заступник представника Президента Валерій Пробий-Голова розповів, що щороку йому надходять скарги батьків, яким не вдалося влаштувати свою дитину в цю гімназію. Тож він пообіцяв, що наполягатиме на будівництві ще одного корпусу Української гімназії. Водночас, каже Валерій Пробий-Голова, назріла проблема відкриття у Сімферополі додаткових загальноосвітніх закладів, де б увесь освітньо-виховний процес був україномовним.

Президентські укази в Криму не діють?

Ще торік Постійне представництво Президента України в Криму виступило із заявою, в якій зазначалося, що відкриття україномовних класів в інших школах Сімферополя не вирішує проблеми, оскільки лише у цій гімназії не тільки навчання, а й виховання ведеться державною мовою. «Цю проблему треба вирішувати практично у всіх регіонах автономії, бо потреба кримчан у навчанні державною мовою зростає, а Конституція України таке право їм гарантує».

У зв`язку з цим, Представництво Президента України в автономії звернуло увагу органів влади та самоврядування у Криму на необхідність виконання у повному обсязі указу Глави держави Віктора Ющенка від 20 листопада 2007 року щодо деяких заходів із розвитку гуманітарної сфери в Криму і закликало забезпечити конституційне право громадян на освіту державною мовою.

Втім, минув рік, а заклик представництва кримські чиновники чи то не почули, чи то відверто проігнорували. Як і президентський указ. І зараз Українська гімназія залишається єдиним повноцінним україномовним навчальним закладом не тільки в Сімферополі, але й, практично, в усій автономній республіці.

(Сімферополь–Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG