Доступність посилання

ТОП новини

Що думають українці про владу, ситуацію в державі та економічну кризу


(Архівне фото)

Київ – 83% українців відчули на собі вплив фінансово-економічної кризи, свідчать результати опитування Центру Разумкова. І лише трохи більше як 13% людей вважають, що криза їх не торкнулась.

Щодо політичної ситуації в державі більшість опитаних громадян України (близько 80%) вважають, що події в державі розвиваються неправильно, і не довіряють Президентові Віктору Ющенкові.

А криза по-українському найвагоміше виявляється в цінах, точніше, у їхньому невпинному зростанні – так вважає понад 80% громадян України, опитаних експертами Центру Разумкова.

Крім того, у людей знизились доходи, громадяни невпевнені у завтрашньому дні.

А найтривожнішим сигналом соціологи називають зниження якості харчування у сім’ях майже 40 відсотків респондентів.

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зауважив: «Трохи менше від половини опитаних зазначили, що погіршилась якість харчування, яке може дозволити сім’я. Це свідчить про те, що закладаються проблеми на майбутнє. Адже це здоров’я і самих людей, і їхніх дітей. Я вважаю це дуже тривожним симптомом».

Президентові та НБУ – ні!

Не менш тривожною є ситуація в українській політиці. Близько 80% респондентів не підтримують політику Президента Віктора Ющенка, дві третини опитаних висловили невдоволення діяльністю Національного банку України і понад 42% готові взяти участь у протесті та відмові від виконання рішень органів влади.

За словами експертів, останнім часом значно зросла кількість українців, готових до бойкоту, протесту чи силових дій проти влади.

Андрій Биченко зазначає: «До одної з незаконних форм протесту, пов’язаних з силовими діями, готові 14,4% громадян. Здавалося б, це не дуже багато, але це близько 5 мільйонів людей».

Прогнози в політиці

Якби найближчої неділі відбувались парламентські вибори в Україні, в них готові взяти участь понад 60% респондентів. І, що цікаво, прохідний бар’єр можуть подолати шість партій та блоків.

Перші два лідерські місця розділяють Партія регіонів та БЮТ, третім – Блок Арсенія Яценюка, якого підтримує 10% опитаних, далі йдуть Блок Литвина, Компартія та 3% виборців підтримали б «Блок Ющенка «Наша Україна».

Аналогічну послідовність в рейтингу мають і лідери цих політичних сил в разі президентських виборів в Україні. Серед основних політичних гравців – свіжа кров Арсеній Яценюк: він може отримати 12% підтримки.

Чим цей молодий політик завоював симпатії українців, прокоментував директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко: «Тут зараз з’являється третій гравець, який може сплутати карти та змінити усталену конфігурацію. Дійсно, є невдоволення та розчарування старими політиками, і є поява відносно нового обличчя та позиціонування його в публічному спілкуванні з медіа та виборцями. Це і не радикальний політик, не тотальний критик всього. І це не апологет цієї влади».

Серед соціальних інститутів, за результатами опитування, нині українці найбільше довіряють церкві (64% опитаних) та українським ЗМІ (46% респондентів). А серед державних структур найбільш авторитетними залишаються Збройні Сили України (51%).

Центр Олександра Разумкова проводив опитування «Думка громадян України про владу, політиків, ситуацію в країні та вплив економічної кризи» із 27 лютого по 5 березня. Опитано 2012 осіб. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG