Доступність посилання

ТОП новини
31 жовтня 2020, Київ 07:33

Що думають українці про владу, ситуацію в державі та економічну кризу


(Архівне фото)

Київ – 83% українців відчули на собі вплив фінансово-економічної кризи, свідчать результати опитування Центру Разумкова. І лише трохи більше як 13% людей вважають, що криза їх не торкнулась.

Щодо політичної ситуації в державі більшість опитаних громадян України (близько 80%) вважають, що події в державі розвиваються неправильно, і не довіряють Президентові Віктору Ющенкові.

А криза по-українському найвагоміше виявляється в цінах, точніше, у їхньому невпинному зростанні – так вважає понад 80% громадян України, опитаних експертами Центру Разумкова.

Крім того, у людей знизились доходи, громадяни невпевнені у завтрашньому дні.

А найтривожнішим сигналом соціологи називають зниження якості харчування у сім’ях майже 40 відсотків респондентів.

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зауважив: «Трохи менше від половини опитаних зазначили, що погіршилась якість харчування, яке може дозволити сім’я. Це свідчить про те, що закладаються проблеми на майбутнє. Адже це здоров’я і самих людей, і їхніх дітей. Я вважаю це дуже тривожним симптомом».

Президентові та НБУ – ні!

Не менш тривожною є ситуація в українській політиці. Близько 80% респондентів не підтримують політику Президента Віктора Ющенка, дві третини опитаних висловили невдоволення діяльністю Національного банку України і понад 42% готові взяти участь у протесті та відмові від виконання рішень органів влади.

За словами експертів, останнім часом значно зросла кількість українців, готових до бойкоту, протесту чи силових дій проти влади.

Андрій Биченко зазначає: «До одної з незаконних форм протесту, пов’язаних з силовими діями, готові 14,4% громадян. Здавалося б, це не дуже багато, але це близько 5 мільйонів людей».

Прогнози в політиці

Якби найближчої неділі відбувались парламентські вибори в Україні, в них готові взяти участь понад 60% респондентів. І, що цікаво, прохідний бар’єр можуть подолати шість партій та блоків.

Перші два лідерські місця розділяють Партія регіонів та БЮТ, третім – Блок Арсенія Яценюка, якого підтримує 10% опитаних, далі йдуть Блок Литвина, Компартія та 3% виборців підтримали б «Блок Ющенка «Наша Україна».

Аналогічну послідовність в рейтингу мають і лідери цих політичних сил в разі президентських виборів в Україні. Серед основних політичних гравців – свіжа кров Арсеній Яценюк: він може отримати 12% підтримки.

Чим цей молодий політик завоював симпатії українців, прокоментував директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко: «Тут зараз з’являється третій гравець, який може сплутати карти та змінити усталену конфігурацію. Дійсно, є невдоволення та розчарування старими політиками, і є поява відносно нового обличчя та позиціонування його в публічному спілкуванні з медіа та виборцями. Це і не радикальний політик, не тотальний критик всього. І це не апологет цієї влади».

Серед соціальних інститутів, за результатами опитування, нині українці найбільше довіряють церкві (64% опитаних) та українським ЗМІ (46% респондентів). А серед державних структур найбільш авторитетними залишаються Збройні Сили України (51%).

Центр Олександра Разумкова проводив опитування «Думка громадян України про владу, політиків, ситуацію в країні та вплив економічної кризи» із 27 лютого по 5 березня. Опитано 2012 осіб. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG