Доступність посилання

ТОП новини

Меркель і Саркозі проти нових кон’юнктурних програм


Саркозі і Меркель на прес-конференції в Берліні 12 березня 2009 р.

Німеччина – За кілька тижнів перед початком світового фінансового саміту в Лондоні між Європейським Союзом і Сполученими Штатами загрожує розгорітися суперечка навколо подальших антикризових програм. Німеччина та Франція виступають проти ухвалення нових інвестиційних програм, як того вимагає від Європи Америка. Така заява пролунала в четвер у Берліні, де зустрілися голова німецького уряду Анґела Меркель та французький президент Ніколя Саркозі.

Німеччина та Франція хочуть об’єднати зусилля в подоланні економічної та фінансової кризи. У четвер у Берліні вони домовилися, що на світовому фінансовому саміті, який на початку квітня має відбутися в Лондоні, представлять спільну позицію.

Така позиція, як стало зрозуміло після зустрічі Меркель і Саркозі в Берліні, серед іншого, передбачає відмову від подальших антикризових інвестиційних програм.

За словами президента Франції, Берлін та Париж вже багато зробили для стабілізації економічної кон’юнктури і тому не готові більше витрачати грошей. Подібна думка пролунала і від канцлера Німеччини Анґели Меркель.

Контроль за фінансовими ринками

Натомість обидва політики пропонують запровадити ретельний контроль за фінансовими ринками, щоб стабілізувати банківську систему й зробити її прозорішою.

На думку Меркель, такі заходи допоможуть уникнути виникнення подібних криз у майбутньому. Адже нинішня економічна криза виникла через фінансову кризу, яка, в свою чергу, була спричинена непрозорими й сумнівними кредитно-фінансовими операціями. Як наголошувалося в Берліні, на запровадженні такого контролю обидві країни наполягатимуть і під час лондонського саміту.

Німецький канцлер висловила сподівання, що також британський прем’єр Ґордон Браун підтримає таку позицію. Досі Великобританія, так само, як і Сполучені Штати, вимагала нових кон’юнктурних програм.

У п’ятницю Меркель відвідає Лондон і спробує переконати Брауна змінити свою думку.

Податковим оазам оголошують війну

Під час німецько-французьких консультацій у Берліні порушувалася також тема міжнародних податкових оаз. «Ми повинні набратися мужності й назвати країни, які створюють такі можливості», – сказав Саркозі.

А за словами Меркель, зовнішній тиск на податкові оази вже почав давати перші результати.

Ліхтенштейн, наприклад, днями заявив, що в боротьбі з податковими грішниками не посилатиметься більше на банківську таємницю.

Конкретні німецько-французькі пропозиції стосовно боротьби з податковими оазами планується випрацювати знову ж таки до лондонського саміту.

(Берлін – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG