Доступність посилання

ТОП новини

Добрий, добрий Путін


Віталій Портников

Київ – Заява російського прем’єра Володимира Путіна про те, що Росія не буде вимагати з України грошей за газ, який Київ не забрав у «Газпрому», вже викликала значний резонанс. Керівник російського уряду знову несподівано повернувся до вже знайомої риторики братніх країн, особливих стосунків – і це при тому, що кілька років поспіль нам пояснювали, що відносини Росії й України мають бути стосунками звичайних сусідніх держав, без якихось винятків і сентиментів. Чого ж сам суворий Путін пожалів українців? Що сталося?

А нічого. Зосереджені на власних проблемах, українські коментатори звично не помітили де і чому російський лідер виголошував свої сентименти. Володимир Путін зустрічався із шахтарями в Новокузнецьку – це місто свого часу було одним із головних центрів шахтарських страйків, що призвели до відставки ще союзного уряду Миколи Рижкова.

Путін зараз чимало подорожує, і, незважаючи на всю кінематографічність цих подорожей, змушений шукати відповіді на просте запитання: «Где процветание, Владимир Владимирович?».

Винна Україна

Саме цим поцікавилась у прем’єра безробітні в підмосковному Подольську. У Новокузнецьку, як можна було зрозуміти навіть з контексту путінських слів, шахтарі цікавилися, чому, коли галузь у кризі – а вона в кризі, – уряд звертає увагу виключно на своїх улюблених газовиків і нафтовиків. Чому допомагають лише тим, хто вважається владним гаманцем?

І Путін почав пояснювати, що «Газпром» також має проблеми. Ось, скажімо, Україна не забирає стільки газу, скільки обіцяла. Але ж ми не можемо «добивати» братів, ми ж люди добрі. От ми й не вимагаємо штрафу. Проте допомагаємо «Газпрому». Вам все зрозуміло, дорогі шахтарі, хто винний у ваших проблемах? Якби українці виконували свої обіцянки, «Газпром» був би в шоколаді і можна було б більше грошей знайти для вугільної галузі. А так...

Так що не варто перейматися. Володимир Путін не змінив своїх поглядів. Він просто виходив з непростої ситуації. І вийшов. За український рахунок.

(Київ–Прага)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG