Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Вибори в Тернополі мають підтвердити силу демократії


Президент Віктор Ющенко висловив упевненість у тому, що позачергові вибори Тернопільської обласної ради відбудуться.

Як повідомляє прес-служба Президента, про це він заявив, виступаючи на зустрічі зі студентами і викладачами Тернопільського національного економічного університету.

За словами глави держави, він сподівається, що Міністерство юстиції й обласні правоохоронні органи зроблять усе, щоб в області розвивалася демократія.

Він закликав тернопільську громадськість відповідально поставитися до проведення виборів.

«Ваша поведінка на виборах до обласної ради – це демонстрація сили закону, або ми станемо свідками і жертвою втрат демократичних перетворень. Хотілося б, щоб голос демократії на Тернопільщині підсилився. Прошу тернополян і жителів області не бути байдужими до того, що твориться в українській політиці. Адже Тернопіль – це, можливо, маленький, але тест: переможе в Україні тоталітаризм, чи ми захистимо демократію і своє право вибору», – підсумував Ющенко.

Президент звернувся до Конституційного суду з проханням оцінити конституційність постанови Верховної Ради про скасування позачергових виборів Тернопільської облради.

Ці вибори, призначені на 15 березня, парламент скасував на початку місяця.

Критики цього кроку звертають увагу, що, за Конституцією, Верховна Рада має повноваження призначати вибори, але права скасовувати їх не передбачено.

XS
SM
MD
LG