Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко відвідав школу імені Волошина в Хусті вручив державні нагороди


Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною відвідав Хустську спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, яка носить ім'я президента Карпатської України Августина Волошина.

Відвідини школи пройшли в рамках робочої поїздки глави держави на Закарпаття, де сьогодні проходять заходи з нагоди 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України.

У будівлі цієї школи 15 березня 1939 року відбулося історичне засідання першого Сойма Карпатської України.

Віктор Ющенко ознайомився з розташованою у школі архівною виставкою документів часів Карпатської України і подивився кінохроніку засідання Сойма Карпатської України.

Глава держави також вручив державні нагороди з нагоди 70-річчя подій, пов'язаних з проголошенням Карпатської України, і паспорт громадянина України єпископові, Апостольському адміністраторові Мукачівської греко-католицької єпархії Мілану Шашику.

Серед нагороджених – колишні карпатські січовики, науковці, громадські та культурні діячі, що роблять гідний внесок у вивчення спадщини Карпатської України, відродження історичної пам'яті народу.

У своєму виступі Віктор Ющенко наголосив, що місто Хуст є знаковим в історії Української держави. Адже саме тут у 1919 році на Народних Зборах карпатські українці заявили про своє бажання жити в єдиній і соборній Україні. А 15 березня 1939 року була проголошена незалежна українська держава – Карпатська Україна.

Президент наголосив, що незалежна Карпатська Україна назавжди стала символом непереможності української нації, її соборності та єдності.

Він назвав символічним те, що торжества проходять саме в тій будівлі і залі, де сім десятиліть тому зібрався історичний Сойм Карпатської України. «Тут великий українець, отець Августин Волошин оголосив про волю закарпатців відродити Українську державу», – зазначив Віктор Ющенко.

«Сьогодні у стінах, які були свідками тих подій, у школі, що носить ім'я Героя України Августина Волошина, ми згадуємо десятки тисяч патріотів, що боролися за українську державність. Ми шануємо єдність всього світового українства, яке допомагало і підтримувало Карпатську Україну», – заявив Президент.

Віктор Ющенко зазначив, що надзвичайно радий бачити в цій залі людей, що захищали в 1939 році Карпатську Україну. Від імені всього українського народу Глава держави виразив їм слова найвищої пошани.

Хустська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 імені Августина Волошина була заснована в 1921 році як україномовна гімназія міста Хуст. Ім'я Августина Волошина навчальному закладу присвоєно 20 серпня 2003 року.
XS
SM
MD
LG