Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці Тернопільщини обирають депутатів облради


Усі 1163 дільниці Тернопільської області розпочали в неділю роботу вчасно. На 13 годину проголосували близько 10 відсотків виборців. Участь у голосуванні беруть усі політичні сили, повідомили у територіальній виборчій комісії.

Напередодні представники Блоку Юлії Тимошенко подали заяву у ТВК, що блок знімає своїх кандидатів із виборчого процесу. Однак ТВК не задовольнила заяву бютівців, оскільки вона була юридично неправильно оформлена, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Голова місцевого осередку БЮТ Ігор Романків сказав у коментарі Радіо Свобода, що блок не бере участі у виборах, тому що, за його словами. вони не на часі, Верховна Рада їх заборонила, а звернення Президента в Конституційний Суд про скасування постанови парламенту досі не розглянуте.

Також бютівець стверджує, що машини, які перевозили бюлетені на дільниці, не охоронялись правоохоронцями.

За словами Романківа, БЮТ не мав наміру зривати вибори, а тому їхні представники працюють у виборчих комісіях.

Чи визнають бютівці вибори, стане відомо після голосування. Але чимало політологів уже прогнозують, що після виборів почнуться судові процеси.

Речник Комітету виборців України Олександр Черненко повідомив, що наразі жодних порушень під час голосування не виявлено. Але, якщо з 17 до 19 години буде зареєстрований наплив виборців, то це розцінюватиметься як фальсифікація, заявив він.

Голова виборчої дільниці у селі Велике Озерне Любов Шеліхевич розповіла, що приміщення для дільниці вони підготували заздалегідь, оскільки взагалі не розуміли усієї судової тяганини довкола виборів, коли рішення змінювались щогодини. Цілодобово цю дільницю охороняли міліціонери.

У суботу ТВК Тернопільської області розглянула 50 скарг про те, що на вулицях міст і сіл присутня передвиборча агітація. У неділю в ТВК не надійшло ще жодної скарги.

З поміж іншого можна згадати той факт, що в неділю помер 62 річний голова на 29-й виборчій дільниці. Однак у ТВК не пов’язують смерть чоловіка з виборами, оскільки на дільницях працюють люди різного віку і стану здоров’я.
XS
SM
MD
LG