Доступність посилання

ТОП новини

Політична орнітологія. Кольори Українського тижня моди. (Огляд преси)


Київ – В українському політичному небі з’явилися птахи різного польоту – від голубів до яструбів, зазначають «Ізвєстія» в Україні». Журналістам видання новини політичного життя все частіше нагадують телепередачі «У світі тварин». А репортажі з Верховної Ради асоціюються з описами життя пернатих, їхніх інстинктів та ієрархії. Про політичну орнітологію і певні паралелі розповідається у статті «Який у вас, одначе, хвіст!». У ній, зокрема, політолог Тарас Березовець зауважує, що більшість політиків нагадують йому курей, які гребуть все під себе, постійно квокчуть і переймаються лише своєю персоною.

Загострення дефіциту ліквідності вилилося в березні в систематичні затримки платежів. Експерти тижневика «Влада грошей» наполегливо радять компаніям і пересічним українцям переходити на розрахунки готівкою. Першими на вимогу часу відреагували торгові підприємства і почали вивозити гроші валізами, щоб розрахуватися з постачальниками. Обходитися без банків намагається і населення: комунальні послуги оплачуються в касах ЖЕКів, а послуги кабельного телебачення, телефону і Інтернету – в обслуговуючих компаніях. Докладніше про це розповідається в публікації «Країна йде в «кеш».

Ріст безробіття, затримки із зарплати та замороження банківських депозитів ведуть до помітного зниження платоспроможності українців. Люди починають заощаджувати на всьому, в тому числі і на освіті своїх дітей. Журналісти газети «Сегодня» вирішили дізнатися, як економічна нестабільність позначилася на вартості освітніх послуг і які ціни чекають українців наступного року. Заголовок матеріалу «Як криза змінить ціну освіти».

Держава збирається допомогти будівельним компаніям завершити будівництво хоча б частини заморожених новобудов. Як пише газета «Факти», загальна сума, виділена з держбюджету для цієї програми, зараз складає 3 млрд. гривень. Щоправда, за підрахунками експертів, коштів потрібно біля 7 млрд. гривень. Як би там не було, зазначає далі видання, перші кроки зроблені. Пільгові кредити на купівлю житла в недобудованих будинках даватимуть під 15% річних. Більше про це інформується в рубриці «Болюче питання».

Сьогодні у Києві завершується Український тиждень моди. Упродовж шести днів свої колекції продемонстрували 38 дизайнерів. Як інформує газета «Хрещатик», на подіумі панував чорний колір, а поза ним – розмови про кризу. Більше про модні тенденції та закулісні розмови оповідається в матеріалі «Модна відповідь кризі».

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG