Доступність посилання

ТОП новини

Висока комісія пропонує Обамі відмовитися від України (європейська преса)


Прага – У європейських газетах обговорюють пропозиції високої міжпартійної комісії політиків США, яка оприлюднила свої пропозиції щодо американсько-російських стосунків напередодні зустрічі 1 квітня в Лондоні президента Барака Обами з російським колегою Дмитром Медведєвим. Йдеться, зокрема, про ігнорування атлантичних устремлінь Києва і про нібито відсутність у США «серйозних інтересів в області безпеки» стосовно України. Низка газет також інформує про економічну ситуацію в Україні та перспективи її співпраці з МВФ.

Впливове видання «Інтернешнел Гералд Трібюн» інформує про висновки і пропозиції американської міжпартійної комісії високого рівня з приводу відносин США з Росією. Один із висновків цієї комісії, яку очолюють колишній сенатор-демократ від Колорадо Ґері Гарт і колишній сенатор-республіканець від Небраски Чак Гейґель, стверджує, що «Москва не ворожа США, у всякому разі зараз». Комісія закликає адміністрацію Барака Обами посилити співпрацю з Москвою в інтересах США. Одним із висновків цієї високої комісії є рекомендація про серйозне зрушення стосовно України і Грузії. У 30-сторінковій доповіді комісії мовиться, що «ні Грузія , ні Україна не готові до вступу до НАТО, і Америці варто спільно з союзниками по Альянсу шукати інших способів «демонстрації підтримки їхньої незалежності». У Сполучених Штатів, як стверджується у доповіді, «немає серйозних інтересів в області безпеки», які б вимагали присутності, зокрема, України, в НАТО.

Хоча один із членів цієї комісії, президент Ніксонівського центру США, Дмитрій Саймс, заявив російській газеті «Время новостей», що комісія не розраховує, що всі рекомендації будуть взяті на озброєння адміністрацією Обами. Саймс також додає тут, що « в адміністрації США працюють люди з різними підходами до Росії. На нас чекає серйозний спротив. Найімовірніше, опозиція до нового курсу у стосунках з Москвою буде наростати. Але ми хочемо, щоб почався рух у бік більш реалістичної політики щодо Росії»,- наголосив у розмові з журналістом «Времени новостей» Дмитрій Саймс.

Польське видання «Жечпосполита» інформує, що українська економіка продовжує падати і наводить слова колишнього міністра фінансів уряду Юлії Тимошенко Віктора Пинзеника, який вважає, що «українська економіка кинута напризволяще», але не виключає, що у разі «підтримки української економіки звідусіль», може вдасться зупинити її катастрофічне падіння. Віктор Пизеник також висловив здивування, що й досі невідомо, «які кроки будуть зроблені в боротьбі з кризою», тобто, влада у Києві не має чіткого плану боротьби з негативними процесами у фінансах та різних галузях господарства України. Колишній головний фінансист України також висловив сподівання, владі у Києві вдасться домовитися з МВФ стосовно продовження фінансування українських банків.

Впливова «Файненшел Таймс»опублікувала редакційний матеріал, у якому порівнює історію державних дефолтів із сучасними загрозами неплатежів серед різних держав світу. Газета відзначає, що дефолт держави – це два жахливих слова для будь-якого покоління фінансистів. Тут ідеться також про те, що дефолтів зазнавали у своїй історії не лише країни зі слабкою економікою на кшталт Белізу чи Еквадору, але й сильні країни. Наприклад, Франція відмовлялася платити іноземним кредиторам вісім разів у період з 1500 до 1800 років, Іспанія оголошувала про свій дефолт 13 разів з 1500 по 1900 роки. «Файненшел Таймс» відзначає також, що, наприклад, Росія і Україна вже були у 1990-х серед позичальників, які оголошували про платіжну неспроможність, але невдовзі поверталися до світового ринку. У цій публікації йдеться про те, що сьогодні загроза дефолту нависла над багатьма країнами. За даними Standard & Poor's, біля чверті проаналізованих державних економік перебувають у негативній перспективі. Низка країн наближаються за головними ознаками (значний спаду виробництва, наближення зовнішнього боргу до двох третин ВВП, перевищення бюджетного дефіциту на понад 2 відсотки) до небезпечної межі, за якою дефолт.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG