Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада Криму наразі не вимагатиме відставки Віктора Ющенка


Мітинг прихильників проросійської більшості у кримському парламенті вимагає імпічменту Президента В. Ющенка.

Сімферополь – Верховна Рада Криму відмовилася включити до порядку денного своєї чергової сесії, що відкрилася сьогодні, питання про добровільну відставку чи імпічмент Президента України Віктора Ющенка. Очікувалося, що розгляд цієї ініціативи депутатів із фракції БЮТ може обернутися проти самої Юлії Тимошенко.

Пропозицію і документи для розробки відповідної постанови щодо підтримки парламентом автономії заклику першого Президента України Леоніда Кравчука про добровільну відставку чинного Глави держави Віктора Ющенка депутат-бютівець Юрій Могаричов подав після засідання президії Верховної Ради АРК, коли проект порядку денного сесії уже був затверджений. Однак депутат заявив, що наполягає на включенні цього питання порядку денного і його розгляді на найближчому пленарному засіданні сесії.

Юрій Могаричов свою ініціативу пояснює переконанням, що відхід чинного Президента від влади сприятиме стабілізації політичної ситуації в Україні. За його словами, зараз українські владні структури перебувають у глибокій політичній кризі. І персонально Віктор Ющенко винен у тому, що не може знайти спільну мову з Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Саме тому, як вважає депутат від БЮТ, слід підтримати заклик першого Президента України Леоніда Кравчука про добровільну відставку Віктора Ющенка з посади Президента.

Напередодні сесії він закликав усі парламентські фракції, які декларують свою антипрезидентську позицію, підтримати його ініціативу. Юрій Могаричов сказав, що найбільше розраховує на підтримку найчисленнішої фракції «За Януковича!».

Більшість фракцій за відставку Ющенка, але разом із Тимошенко

Найпотужніша політична сила – Партія регіонів – до сесії свою позицію публічно не задекларувала, але її партнери по фракції з «Російського блоку» разом із «вітренківцями» заявили в пресі, що підтримають таке звернення, але хочуть внести до документу прізвища і Ющенка, і Тимошенко. Схожу позицію прогнозували й місцевим комуністам.

Однак, на сесії одразу після виступу бютівця Юрія Могаричова комуніст В’ячеслав Захаров від імені фракцій «За Януковича!», «Народної опозиції Наталі Вітренко», партії «Союз» і Компартії запропонував внести до порядку денного звернення не до Глави держави із закликом про добровільну відставку, а до Верховної Ради України – з вимогою про початок імпічменту Президенту Ющенку.

Реакція спікера Анатолія Гриценка була очікувана: він заявив, що відмовляється включити обидві пропозиції до порядку денного, бо вони не пройшли процедуру за регламентом і не були затверджені Президією Верховної Ради АРК. Він запропонував колегам повернутися до цієї теми після того, як український парламент ухвалить весь пакет, необхідний для процедури імпічменту. Бютівець Юрій Могаричов намагався протестувати, але йому одразу відключили мікрофон. Комуніст В’ячеслав Захаров чемно погодився зачекати.

На вулиці одне, в парламенті інше, але все – для «зовнішнього замовника»?

За годину до початку сесії депутати від парламентської більшості кримського парламенту провели невеликий мітинг. На ньому близько 200 присутніх партійних активістів закликали до початку імпічменту чинного Президента України. Під портретами російських очільників Дмитра Медведєва і Володимира Путіна вони скандували: «Ющенка – у відставку!»

А вже після сесії депутат від БЮТ Юрій Могаричов, коментуючи відмову більшості розглядати його пропозицію, заявив місцевим журналістам, що це є «прямим доказом: парламентська більшість, яка складається з прихильників Партії регіонів, виступає за те, щоб чинний Президент України якомога довше залишався на своїй посаді». Він назвав «порожніми» мітингові заклики «регіоналів» та їхніх союзників. Мовляв, як тільки справа доходить до ухвалення «конкретних рішень, реально вони нічого не роблять для виконання своїх же політичних заяв», – наголосив Юрій Могаричов.

Тим часом кримський аналітик Ян Синицин вважає, що виникнення нинішньої ситуації є результатом «конкуренції двох проросійських сил: старої – парламентської більшості та нової – опозиційного БЮТ». За його словами, активність кримських політиків із вимогами відставки Президента можна розцінити як «бажання сподобатися не стільки місцевому виборцю, скільки зовнішньому замовнику».

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

XS
SM
MD
LG