Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко – між Брюсселем, Москвою і Токіо (європейська преса)


Прага – В європейських газетах інформують, що ЄС вимагає від України не лише необхідних для продовження співпраці з МВФ реформ, але й припинення внутрішніх політичних чвар. Деякі видання прогнозують, як закінчиться 23 березня в Брюсселі міжнародна конференція з модернізації української газотранспортної системи. Оглядачі також не виключають, що судові позови «РосУкрЕнерго» у Стокгольмі можуть розорити Україну.

Австрійська «Ді Прессе» звертає увагу на те, що під час візиту президента України до Брюсселя чільники ЄС вимагали від нього і від Юлії Тимошенко не лише завершення у найближчі тижні необхідних для продовження співпраці з МВФ реформ, але й припинення внутрішніх політичних чвар між двома лідерами. Газета наголошує, що МВФ, зокрема, вимагає пенсійної реформи в Україні і поетапного підвищення пенсійного віку українців та значного скорочення державних витрат. «Ді Прессе» також інформує, що під час переговорів з Віктором Ющенком президент Єврокомісії Жозе Мануль Баррозо вимагав, щоб на конференції у Брюсселі 23 березня, де йтиметься про модернізацію української газотранспортної системи, бути присутні разом Ющенко і Тимошенко. Баррозо вважає, що це буде знаком «готовності України виконувати все, що необхідно у цьому напрямку».

Газети нагадують, що для модернізації української ГТС потрібно майже 5 мільярдів доларів інвестицій. Зокрема, російська «Нєзавісімая Ґазєта» відзначає, що європейські інвестори вимагають додаткових гарантій у вигляді вступу до управління системою газогонів. Це ж видання інформує, з посиланням на джерело в українському уряді, що Юлія Тимошенко вже досягнула попередньої домовленості щодо такого кредиту з Японією і японські компанії ніяких додаткових умов не висувають. «Нєзавісімая Газєта» наголошує також, що у стосунках Києва з Москвою українська влада не може дозволити собі торгуватися, як із західними партнерами, бо йдеться про позови «Газпрому» і «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу України» у Стокгольмському суді. Тут, як зауважує московська газета, багато, якщо не все, залежить від «Газпрому». Бо якщо російський газовий монополіст не відкличе свої підписи під цими судовими справами, Україні загрожує банкрутство. Про ці проблеми, зокрема, йтиметься, як пише «Нєзавісімая Ґазєта», під час візиту Юлії Тимошенко до Москви.

А на Інтернет-сайті ЄС «ІЮобзервер» стверджується, що й без підписів «Газпрому» у Стокгольмському суді Україні й «Нафтогазу» є прямі загрози, бо наступного тижня у Швеції вже розпочинається один із судів, які ініціювала «РосУкрЕнерго» проти «Нафтогазу». Представник холдингової компанії Дмитра Фірташа Роберт Шетлер-Джонс переконаний, що Стокгольмський суд визнає неправові дії «Нафтогазу» і останньому доведеться повертати до «РосУКрЕнерго» сотні мільйонів доларів боргів. Згадане видання не виключає, що наслідком цих судів може бути нове припинення постачання російського газу до Європи.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG