Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі чоловіки між роботою і сімейними обов’язками


Тато, мама і я!

Берлін – Одночасно бути сильним і чутливим, мати успіх на роботі й вже в обід сидіти за сімейним столом. Німецькі чоловіки розриваються між «традиційним» мисленням та сучасними цінностями. Такими є результати дослідження, проведеного в Німеччині католицькою та протестантською церквами і профінансованого міністерством з питань сім’ї.

Німецькі чоловіки стають дедалі прогресивнішими у своїх поглядах на сімейне життя, однак цей процес триває дуже повільно. Кожний п’ятий позитивно ставиться до рівноправного розподілу обов’язків у господарстві й вихованні дітей. У порівнянні з попереднім дослідженням, яке проводилося десять років тому, ця підгрупа зросла лише незначною мірою. Хоча в Німеччині вже ніхто не дивується, коли бачать чоловіків із дитячими візками на ігрових майданчиках або в магазинах, коли вони міняють підгузки своїм чадам.

І все ж таки кожен третій німецький чоловік має ще, так би мовити, традиційні погляди: тобто, чоловік заробляє, а жінка куховарить і доглядає за дітьми. Але й серед таких «традиціоналістів» з’являється дедалі більше чоловіків, які в своїх поглядах мають сучасні елементи, як зауважив один із авторів дослідження, німецький соціолог Райнер Фольц.

Прозріння «традиціоналістів»

«Нові, сучасні чоловіки, які виступають за партнерські відносини в сім’ї, майже не змінилися. Змінилися чоловіки, які ще 10 років тому мали виключно «традиційні» погляди. Вони почали визнавати той факт, що жінки й матері також мають право на професійну кар’єру, що це не є чимось негативним. Можна говорити, що чоловіки з «традиційними» поглядами стали сучаснішими», – зазначає Фольц.

Федеральний міністр з питань сім’ї Урзула фон дер Ляєн, яка, до речі, сама має семеро дітей, привітала такі зміни в поглядах. На її думку, особливо в часи економічної кризи важливо, щоб сім’я мала два джерела доходів. Водночас вона поставилася з нерозумінням до тих чоловіків, які вважають уже занадто великою вимогою, щоб вони, а не їхні жінки, взяли собі відпустку з догляду за дитиною. Згідно з дослідженням, саме так дивиться на життя кожний четвертий чоловік у Німеччині.

Більшість у «творчому» пошуку

Приблизно кожний п’ятий представник сильної статі намагається взяти для себе найкращі елементи, як від «традиціоналістів», так і від чоловіків із абсолютно сучасними поглядами. Але найбільше в Німеччині таких чоловіків, які не визначилися й продовжують перебувати в пошуку свого місця в суспільстві. Таких більше третини.

Для дослідження соціологи опитали понад дві тисячі німців.

(Німеччина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG