Доступність посилання

ТОП новини

Міліція підозрює в розгромі наметового містечка «Геть усіх!» організацію «Щит»


До погрому наметового містечка на майдані Незалежності в Києві 20 березня причетні члени громадської організації «Щит», заявив на прес-конференції в суботу начальник столичного главку міліції Віталій Ярема.

«Установлено, що ці події організовані громадянином Олександром Ємчуком, який представляє громадську організацію «Щит», повідомив Віталій Ярема. Він наголосив, що ця організація ще не зареєстрована в Мін’юсті, а тільки подано заяву на її реєстрацію.

За словами начальника київської міліції, співробітники оперативних служб вживають всіх заходів з установлення і затримання Олександра Ємчука. За місцем мешкання він не перебуває.

Також начальник УМВС України в Києві повідомив, що ця акція була спланована таємно. Що ж до дій співробітників міліції, які прибули на місце події тільки через 11 хвилин після надходження повідомлення від наряду патрульно-постової служби, що ніс службу на Майдані, то проводиться службове розслідування.

«Я не знімаю відповідальності з себе і своїх підлеглих, оскільки вимога міністра по Києву – прибувати на місце події протягом п’яти хвилин», – зазначив Віталій Ярема.

Також він нагадав, що міліція встановила й опитала трьох водіїв автобусів, які підвозили учасників погрому на майдан Незалежності. За словами водіїв, близько третьої ночі 20 березня було замовлено автобуси на вулицю Ямську і на Майдан. Але з якою метою було зроблено таке замовлення, водії не знають.

Нині на судмедекспертизу направлено трьох потерпілих від громадської організації «Народ», а керівництво організації «Геть усiх» відмовилося писати заяву про майнові претензії.

Залежно від результатів експертиз ухвалюватимуться відповідні рішення, зазначив Віталій Ярема.

Днями Олександр Ємчук заявив, що ветерани спеціальних підрозділів силових структур створюють громадське об'єднання «Щит» для «протидії анархії, корупції та замовленим політичним акціям, наведення ладу в Україні».

Щодо методів наведення ладу, він зазначив, що активісти «Щита» нестимуть патрулювання на вулицях міст, зокрема, у столиці, як колись робили народні дружинники.

За словами одного з членів організації, її «двері відкриті для всіх, хто хоче порядку в країні, а не беззаконня, яке зараз відбувається». При цьому він заявив, що сьогодні в ГО «Щит» достатньо людей, щоб навести порядок не тільки в Києві, але й у всій країні. Ядром організації є ветерани спецчастин, спецпідрозділів, учасники бойових дій.

Наметове містечко громадського руху «Геть усiх» на майдані Незалежності було розгромлене в п'ятницю вранці людьми в камуфляжі. В результаті активісти громадського руху, що перебували в наметах, отримали тілесні ушкодження, двох потерпілих госпіталізовано. Крім того, під час нападу були зруйновані намети. Погром відбувався протягом 20 хвилин.

Міліція спростувує заяви про її причетність до погрому наметового містечка.

Президент Віктор Ющенко попросив Генеральну прокуратуру перевірити можливу причетність Міністерства внутрішніх справ до нападу на наметове містечко громадського руху «Геть усіх!» на Майдані Незалежності в Києві.
XS
SM
MD
LG